pre 28 sekundi 22: 31
Pešić se povlači sa mesta direktora, ali ostaje u Bajernu
Generalni direktor košarkaškog kluba Bajern Marko Pešić povući će sa funkcije na kraju godine, potvrdio je danas šampion Nemačke.
Turski reprezentativac Čaglar Sojundžu jutros je predstavljen kao novi stoper Fenerbahčea. Defanzivac Atletiko je stigao na Bosfor na pozajmicu da pomogne Feneru u nastojanju da prvi put posle 10 godina osvoji titulu u Turskoj.
Uložili su Turci čak dva miliona evra samo za pozajmicu do kraja sezone, jer se defanzivac na leto vraća u Madrid sa kojim ima ugovor do juna 2027. godine. Međutim, zanimljivo je da je Sojundžu predstavljen navijačima na oficijalnom sajt sa likom Legolasa, princa vilovnjak iz filmske trilogije Gospodar prstenova.
Teško da će izbacivati strele brzinom munje kao Legolas, ali biće dovoljno da ojača poslednju liniju i "pohapsi" napadače rivala kako bi pomoga timu da se okiti titlom. Fenerbahče je ove zime pojačao tim trojicom iskusnih igrača, prvi je stigao Leonardo Bonući, italijanski veteran iz Union Berlina, zatim Rade Krunić iz Milana i na kraju je defanziva pojača Sojundžuom.
Turski reprezentativac je još 2016. godine odišao iz Altinordua u nemački Frajburg. Dve godine kasnije bio je prodat Lesteru za 20 miliona evra, a od prošlog leta je obukao dres Atletiko Madrida. Trener Čolo Simeone trenutno ne računa mnogo na njega, ali nije želeo da ga prodaje Feneru već samo da ga pozajmi kako bi 25-godišnji defanzivac imao što veću minutažu.
Letos je klub potrošio skoro 57 miliona evra na renoviranje tima, sigli su Čingiz Under, Šimanski, Fred, Livaković, Edin Džeko, Dušan Tadić... Fener je i dalje lider šampionata, ali je ispustio pet bodova prednosti i trenutno ima tri boda više i meč više od Galatasaraja, koji danas igra protiv Gaziantepa.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
U igri je nekoliko opcija, a slovenački reprezentativac novi ugovor zvanično ne može da zaključi pre 2. avgusta.
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
30.05.2025 20: 00
Očekuje se da će nekadašnji srpski reprezentativac odigrati još jednu sezonu u klubu u kojem je proveo najsvetlije trenutke karijere.
27.02.2025 12: 39
Turski "Hurijet" najavljuje da će Fenerbahče otkupi od Juventusa ugovor srpskog reprezentativca.
30.07.2024 21: 08
Lugano poveo, ali je turski vicešampion napravio preokret preko isksunih igrača.
06.05.2024 21: 27
Ostaje šansa Fenerbahčeu da u pretposlednjem kolu u direktnom duelu sa Galatasarajem kao gost savlada večitog rivala i da se nada još jednom kiksu trenutno vodećeg tima u prvenstvu Turske
pre 1 sat 21: 16
Nekadašnji reprezentativac Srbije za smrt kapitena Fiorentine Astorija saznao od Milana Badelja, ali mu u početku nije verovao.
pre 1 sat 20: 54
Iskusni štoper slobodan u potrazi za novom sredinom.
pre 2 sata 20: 05
Moskovljani slavili ubedljivo 4:0 (2:0) protiv "romantičara".
pre 2 sata 20: 03
Roma odobrila pozajmicu uz obavezan otkup od 15 miliona evra.
Ostavite komentar