Džeko promašio penal, Kahveči doneo pobedu Fenerbahčeu protiv Markovića i Jevtovića

14.01.2024 19:06
Edin Džeko je promašio penal Fenerbahce
Edin Džeko je promašio penal

Edin Džeko nije prepustio izvođenje penala Dušanu Tadiću, promašio je sa 11 metara, ali je Fenerbahče ipak uspeo kao gost da pobedi Gaziantep 1:0 (0:0) u 20. kolu Superlige Turske i da zadrži čelnu poziciju sa pet bodova i mečom više u odnosu na Galatasaraj.

Tadić je do sada izvodio penale za "Fener", ali je Edin Džeko odlučio da u 50. minutu meča preuzme odgovornost. Promašio je (odbrana golmana Nite), ali to nije uticalo na konačan ishod. Lazar Marković je dobro igrao za domaćina ali je u 70. minutu morao da napusti teren zbog povrede, dok je Markjo Jevtović ušao u tim Gaziantepa u 78. minutu.

Dušan Tadić je napustio teren u 79. minutu, da bi dva minuta kasnije Irfan Džan Kahveči na pas Šimanskog pogodio mrežu za vredan trijumf.

Za Fenerbahče je debitovao i Leonardo Bonući. Italijan je pre tri dana stigao u Istabul iz Union Berlina, a na teren je morao u 38. minutu usled povreede Aziza. Na debiju je uspeo da sačuva mrežu Livakovića koji je imao nekoliko dobrih odbrana.