AKN: Kings Kangva tresao mrežu za Zambiju, Maroko rutinski protiv Tanzanije

17.01.2024 23:00
Kings Kangva Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe
Kings Kangva

Fudbaleri Maroka su bez većih problema savladali Tanzaniju 3:0 (1:0) u prvom meču na Afričkom kupu nacija.

Ekipa Valida Regragija je u 30. minutu povela pogotokom Romana Saisa i imala minimalnu prednost tokom većeg dela meča. Ipak, Maroko je držao utakmicu pod kontrolom i nije dozvolio protivniku nijedan šut u okvir gola. U 77. minutu je Azedin Ounahi povećao na 2:0, dok je 120 sekundi nakon toga Jusuf El Neseri postavio konačan rezultat.

U drugom meču grupe F, DR Kongo i Zambija su podelili bodove jer je meč završen 1:1 (1:1).

Kings Kangva je postao novi igrač Crvene zvezde koji je zatresao mrežu na Afričkom kupu nacija. Nakon što je Žan Filip Kraso bio strelac za Obalu Slonovače, Zambija je pogotkom Kangve u 23. minutu došla do prednosti. Ipak, vođstvo je trajalo svega četiri minuta jer je Joane Visa poravnao rezultat u 27. DR Kongo je bio znatno konkretniji rival u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da postignu još jedan pogodak i dođu do pobede.