Điga sa klupe gledao pobedu Burkine Faso na Kupu Afrike

16.01.2024 17:13
Điga sa klupe gledao pobedu Burkine Faso na Kupu Afrike MN Press

Burkina Faso je golom iz penala u petom minutu nadoknade pobedila Mauritaniju 1:0 na Kup afričkih Nacija. Imali su igrači Burkine Faso izglednije prilike, ali su do trijumfa došli tek u nadoknadi kada je sudija Jalal Jajed konsultovao VAR, pogledao snimak i procenio da je Isa Kabore bio zaustavljen na nedozvoljen način. Bertrand Traore je bio precizan pa je Burkini faso doneo tri boda u Grupi D.

Štoper Crvene zvezde Naser Điga sa klupe za rezerve odgledao je meč i na kraju se radovao zbog tri veoma važna boda jer su Alžir i Angola sinoć odigrali 1:1.

Igrači Burkine Faso imali su bolje prilike tokom meča. Sedrik Badolo je imao jedan solidan pokušaj sa 16 metara, da bi se na odmor otišlo sa sumnjom da je sudija mogao da pokaže na belu tačku kada je lopta pogodila u ruku igrača Mauritanije.

Golman Mauritanije Babakar Niase imao je dve dobre odbrane u nastavku, ali penal Traorea nije uspeo da zaustavi.