Salah sa penala u 90+7. minutu spasio Egipat poraza od Mozambika na Kupu Afrike

14.01.2024 20:18
Mohamed Salah pogodio je sa 11 metara Tanjug/AP Photo/Themba Hadebe
Mohamed Salah pogodio je sa 11 metara

Kiksnula je Nigerija, isto je učinio i Egipat na startu Kupa Afričkih nacija. "Faraoni" su jedva izvukli bod protiv Mozambika 2:2 (1:0) i to golom Mohameda Salaha sa penala u sedmom minutu nadoknade.

Egipćani su otvorili meč na najbolji mogući način. Mohamed Salah je asistirao a Mustafa Muhamed promenio rezultat na semaforu već u drugom minutu. Mogli su strelac gola i Trezege da donesu "Faraonima" ubedljiviju prednost na poluvremenu, ali nisu imali ni sreće. Trezege je pogodio stativu.

A, onda u nastavku Mozambik je za tri minuta šokirao Egipat. Makandza je poslao idealana centaršut a Viti glavom proseldio loptu u mrežu, da bi posle 270 sekundi Guima bio asistent a Klesio Bake doneo autsajderu vođstvo.

Pokušao je sve Egipat da dođe do trijumfa a uspeo je samo da izbegne poraz. Gledao je sudija snimak iz VAR sobe i procenio da je napravljen faul nad Mohamedom. Mo Salah je bio precizan sa penala, a Egipa u dodatnih pet minuta nije uspeo da ispravi propušteno.

Za prvo iznenađenje pobrinula su se Zelenortska Ostrva koja su golom Rodrigeza u nadoknadi pobedili Ganu 2:1.