Lacio posle 100 minuta fudbala nadigrao Romu i plasirao se u polufinale Kupa Italije

Autor: Kosta Simetić

10.01.2024 20:10
fudbaleri Lacija Tanjug/(AP Photo/Gregorio Borgia)
fudbaleri Lacija

Fudbaleri Lacija pobedili su Romu 1:0 (0:0) i tako se plasirali u polufinale Kupa Italije.

Bio je ovo četvrtu uzastopni "Derbi Dela Kapitale" na kome Roma nije uspela da postigne gol! Poptuno je Mauricio Sari nadmudrio Žozea Murinja, i njegovi puleni zasluženo idu dalje.

Pobedonosni pogodak delo je Matije Zakanjija koji je bio precizan sa bele tačke. Prethodno je kazneni udarac izborio Valentin Kasteljanos.

Roma je pokušavala da dođe do izjednačenja, Romelu Lukaku je u nadoknadi vremena koja je traja deset minuta pokšao makazicama da savlada Hristosa Mandasa, ali je lopta otišla preko gola.

Kao i svakom, tako i u ovom derbu bilo je mnogo varnica, koje su rezultirale da vidimo čak tri crvena kartona. Teren je ranije u timu Lacija napustio iskusni Pedro, dok su u Romi pre isteka vremena u svlačionicu otišli Sardar Azmoun i Đanluka Manćini.

Lacio će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Juventus - Frozinone, koji je na programu večeras od 21.00 na TV Arena 3 Premium.