Albanija overila vizu za EURO: Čikaleši sa "bele tačke" trasirao put ka Nemačkoj

17.11.2023 19:55
Fudbalska reprezentacije Albanije Tanjug/AP Photo/Franc Zhurda
Fudbalska reprezentacije Albanije

Fudbaleri Albanije su se plasirali na Evropsko prvenstvo koje će se održati u Nemačkoj 2024. godine. Albanci su odigrali nerešeno sa Moldavijom u Kišinjevu 1:1 (0:1), što im je bilo dovoljno da obezbede jedno od prva dva mesta u grupi E.

U prvih 45 minuta, Albanci su u potpunosti kontrolisali posed lopte, ali su Moldavci stvorili više prilika. Ipak, ni to na kraju ništa nije značilo jer je Čikaleši u 25. minutu doveo goste u prednost nakon uspešno realizovao jedanaesterac.

U drugom delu igre je domaća ekipa nastavila da stvara šanse. Sve to im se isplatilo u 87. minutu kada je Vladislav Babolo savladao Berišu za konačnih 1:1. Uprkos kasnom golu Moldavaca, Albanija slavi prolaz na Evropsko prvenstvo jer trećeplasirana Poljska ima četiri boda manje i samo jedan meč do kraja kvalifikacija.

Albanci se nalaze na prvom mestu grupe E sa 14 osvojenih bodova, dok je Moldavija ostala na četvrtom sa 10.