01.11.2023 20:05
Kup Nemačke: Alonsov Leverkuzen gazi sve pred sobom, Paderborn iznenadio Frajburg Twitter/ Bayer 04 Leverkusen

Druga runda nemačkog kupa je nastavljena danas, gde se dogodilo još jedno iznenađenje. Nakon što je Kajzerslautern izbacio Keln, Paderborn je danas u gostima iznenadio učesnika Lige Evrope Frajburg (3:1).

Gosti su poveli preko Filipa Bilbije u 4. minutu, a zatim uvećali prednost golom Florenta Muslije u 33. Bilbija je ponovo tresao mrežu u 56. minutu, a utešni gol za Frajburg je postigao Maksimilijan Egeštajn.

Borusija Dortmund je minimalnim rezultatom slavilia protiv Hofenhajma, a jedini gol na meču je bio delo legende kluba i kapitena ekipe Marka Rojsa.

Najzanimljive je bilo verovatno u Sandhauzenu gde je gostovao Bajer iz Leverkuzena. Trenutni lider Bundeslige je poveo golom Palasiosa u 21. minutu, dok je apsolutna golgeterska rapssodija viđena u drugom poluvremenu. Od 50. do 56. minuta je lopta vađena tri puta iz mreže, a na semaforu je stajalo 2:2.

Sandhauzen se držao sve do 85. minuta kada je Hložek ponovo doneo prednost Leverkuzenu, dok Amin Adli rešio pitanje pobednika golovima u 88. i 92. minutu.