Lajpcig ne brani trofej Kupa Nemačke: Černji odveo Volfsburg u osminu finala

31.10.2023 19:58
Lajpcig ne brani trofej Kupa Nemačke: Černji odveo Volfsburg u osminu finala Tanjug/Swen Pfoertner/dpa via AP

Red Bul Lajpcig neće braniti trofej Kupa Nemačke jer ih je Volfsburg eliminisao u šesnaestini finala! Gol Vaclava Černjeg iz 14. minuta bio je dovoljan "vukovima" da slave 1:0 (1:0) i naprave iznenađenje, jer je Lajpcig poslednje dve sezone osvajao ovaj trofej.

Sjajnu akciju izveli su "vukovi", Tomas je idealno uposlio Černjeg koji je bio brži od Lukebe i iskosa zakucao loptu pod prečku mađarskog golmana Gulašija koji se oporavio posle teške povrede.

Imao je Lajpcig svoje prilike, trener Marko Roze je opet morao da kombijue sastav zbog povrede Danija Olma. Hajnrihs je propustio veliku priliku u 21. minutu, a Raum je na startu nastavka pogodio stativu. Ključni detalj dogodio se u 56. minutu jer je iskusni Jusuf Poulsen dobio drugi žuti karton, pa Lajpcig sa igračem manje nije mogao do izjednačenja. Lajpcig za sedam dana očekuje duel sa Crvenom zvezdom na stadionu Rajko Mitić.

Lajpcig je igrao u sastavu: Gulaši - Henriks, Klosterman, Lukeba (od 73. Simakan), Raum - Simons, Hajdara (od 80. Baumgartner), Šlager (od 73. Kampl), Verner (od 73. Šeško) - Openda (od 86. Karvaljo), Poulsen.

Štutgart je golom Undava eliminisao Union Berlin, dok je Hamburg iznenadio Grojter Firt.