Genk prokockao 3:1 pred gostovanje Čukaričkom u Leskovcu

01.10.2023 22:22
Genk prokockao 3:1 pred gostovanje Čukaričkom u Leskovcu KRC Genk

Belgijski Genk gostuje Čukaričkom u Leskovcu (21.00, TV Arena 1 premium) u četvrtak, u drugom kolu grupe F Lige konferencije, ali nije imao dobru uvertiru jer je remizirao protiv Vesterloa (3:3) u devetom kolu belgijskog šampionata.

Bio je Genk favorit, vodio je 3:1, ali su gosti uspeli da iskoriste igrača više (isključen Bonsu Bah u 45+4) i na kraju dođu do boda. Munjoz je već u 10. minutu otvorio reviju golova, Stasin je izjednačio u 19, a levi bek Kajembe u 45+1. minutu odveo Genk na poluvreme sa golom prednosti, ali i igračem manje jer je Bonsu Bah zaradio drugi žuti karton.

Džozef Petcil je u 50. uvećao prednost domaćina na 3:1, da bi Stasin (60) i Romens (89) obezbedili gostima bod. Genk je posle ovog remija ostao na šestom mestu sa 14 bodova, pet manje od vodećih Genta i Union sen Žila.

Čukarički je u prvom kolu bio poražen u Budimpešti od Ferencvaroša, Genk je odigrao 2:2 protiv Fiorentine.