pre 31 minut 06: 59
Postaje dosadno: Nikola "prvi u istoriji" Jokić
Nezapamćene vezane utakmice srpskog asa kojima je ponovo uzdrmao uspavane američke medije.
FC Zenit
Ne pamti Zenit dugo da je doživeo dva uzastopna poraza u Premijer ligi Rusije, ali i to se dogodilo ove sezone. Stigao je šampion u Orenburg da se rehabilituje za poraz od Lokomotive u prošlom kolu, a doživeo je treći neuspeh u sezoni (3:1) pa će izvesno pasti sa treće pozicije.
Meč za Zenit nije mogao da počne bolje jer je poveo već posle 120 sekundi. Gustavo Mantuan je primio loptu na 15 metara i poslao je u sam ugao.
Međutim, gol je probudio napadače domaćina a uspavao odbranu šampiona pa je domaćin iz tri pilike postigao isto toliko golova, a uzalud je bila dobra igra Strahinje Erakovića kad su mu saigrači iz poslednje linije zakazali u nekolko situacija.
Mansilja je pogodio u glavu Vorobjeva za izjednačenje, Perez je posle kornera ušao između štopera i doneo prednost, da bi Mansilja iskosa sa leve strane kroz noge Alipa pogodio sam donji ugao.
Napadao je Zenit, imao je 30 udarca ka golu domaćina, čak 13 u okvir gola, ali je blistao golman Susujev koga će sanjati pre svih Igor Sergeev. Mnogo toga mu je odbranio.
Premijer Liga Rusije, 10. kolo
Petak
Rostov - Ural 2:2 (1:2)
/Osipenko 33 pen, Vhuania 46 - Šetine 4, Jegorišev 17/
Subota
Orenburg - Zenit 3:1 (3:1)
/Vorobejev 7, Perez 25, Mansilja 36 - Gustavo Mantuan 2/
Lokomotiva Moskva - Pari NN 13.15 (TV Arena 3 Premium)
Rubin - Krasnodar 15.30 (TV Arena sport 5)
CSKA Moskva - Baltika 18.00 (TV Arena sport 5)
Nedelja
Fakel - Soči 13.00 (TV Arena sport 2)
krila Sovjetov - Spartak M. 15.30 (TV Arena sport 3)
Akhmat - Dinamo Moskva 18.00 (TV Arena sport 5)
Evropski klubovi i reprezentacije suočavaju se sa finansijskom nestabilnošću, oslanjanjem na jednog sponzora i skupom infrastrukturom.
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
22.03.2026 16: 09
Ekipa iz Snakt Peterburga nanela prvi prolećni proaz Dinamu 3:1 (2:1).
14.03.2026 19: 46
Nastavlja se trka u dvoje...
06.02.2026 18: 36
Defanzivac crveno-belih dotakao se i mnogih drugih tema vezano za njegovu karijeru.
03.02.2026 11: 14
Bivši štoper crveno-belih stiže iz Zenita.
pre 3 sata 03: 49
Fudbalska reprezentacija Argentine navodno planira prijateljsku utakmicu sa Srbijom u sklopu završnih priprema za Svetsko prvenstvo 2026, ali za sada nema zvanične potvrde da je meč definitivno dogovoren.
pre 8 sati 22: 52
Višestruki šampion sveta prednjači u jednoj zanimljivoj statističkoj koloni.
pre 9 sati 22: 17
Ostalo je dovoljno vremena za izbor igrača za ovogodišnje Svetsko prvenstvo u fudbalu.
pre 10 sati 21: 04
Okončana je velelepna manifestacija...
Ostavite komentar