Eraković asistirao, Zenit pregazio Ural i preskočio Ivićev Krasnodar

09.03.2024 14:40
Strahinja Eraković FC Zenit
Strahinja Eraković

Hoće Zenit možda jednom da pogreši, ali dva puta - teško. Kiks Krasnodara, na čijoj klupi sedi Vladimir Ivić i jučerašnji poraz od Rostova, šampion Rusije nije hteo da propusti pa je pobedom nad Uralom 4:1 posle 20. kola postao lider Premijer lige.

Strahinja Eraković je bio začetnik pobede Zenita. Srpski reprezentativni štoper spustio je loptu glavom do Daglasa Santosa za vođstvo u 38. minutu. Vođstvo su udvostručili u 57. minutu preko Andreja Mostovoja koji je iskoristio uspavanu reakciju poslednje linije Urala, ali i idealnu loptu u prostor Vendela.

Sedet minuta kasnije, Mostovoj je uz pogodak dopisao i asistenciju proigravši Matea Kasijeru koji je postigao 16. ovosezonski gol u prvenstvu i tako se dodatno učvrstio na vrhu liste strelaca.

Pogodak Kolumbijca otklonio je i najmanje dileme po pitanju pobednika utakmice, ali nije bio dovoljan da zadovolji apetite gostiju koji su četvrtu loptu u mrežu Urala poslali u 81. minutu preko Ivana Sergejeva.