pre 2 sata 23: 00
Srbija među osam najboljih: Pala Turska, sledeća je Belgija
Juniorke Srbije savladale su Tursku i izborile četvrtfinalni duel sa Belgijom.
Credit: Franck FIFE / AFP / Profimedia
Pari Sen Žermen izborio je novo finale Lige šampiona posle iscrpljujućeg dvomeča sa Bajernom, u kojem je francuski prvak ukupnim rezultatom 6:5 stigao do završne borbe za evropsku krunu.
Posle spektakularnih 5:4 u prvom susretu, revanš u Minhenu završen je nerešeno 1:1, što je Parižanima bilo dovoljno za prolaz dalje.
Junak gostiju bio je Usman Dembele, dok je jedini pogodak za Bajern postigao Hari Kejn u samoj završnici utakmice.
Trener Pari Sen Žermena Luis Enrike posle meča nije skrivao zadovoljstvo načinom na koji je njegova ekipa odgovorila na pritisak jednog od najvećih evropskih klubova.
"Bili smo čvršći i sigurniji u odbrani nego u napadu, ali upravo je to pokazalo karakter ove ekipe. Protiv tima kakav je Bajern morate da budete spremni na ogromnu borbu tokom svih 90 minuta“, rekao je Luis Enrike.
Španski stručnjak istakao je da plasman u drugo uzastopno finale potvrđuje kontinuitet koji je njegov tim izgradio poslednjih sezona.
"Presrećni smo što smo ponovo među dve najbolje ekipe Evrope. Meč je bio izuzetno zahtevan i igran u visokom ritmu. Bajern igra vrhunski fudbal i veoma smo slični po stilu obe ekipe vole visok presing i agresivan pristup“, objasnio je trener Parižana.
Enrike je naglasio da ekipa sada ima samo jedan cilj osvajanje trofeja namenjenog prvaku Evrope.
"Naši navijači zaslužuju ovakav trenutak. Želimo da im poklonimo Ligu šampiona“, poručio je trener francuskog šampiona.
Pari Sen Žermen će u finalu igrati protiv Arsenala, koji je dan ranije obezbedio plasman u završnicu elitnog takmičenja.
Veliko finale biće odigrano u Budimpešti, u subotu 30. maja, a početak meča zakazan je za neuobičajen termin od 18 časova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
05.05.2026 20: 47
Motiva ima na pretek.
01.05.2026 16: 38
Trener Pari sen Žermena analizirao je meč sa Bavarcima pet sati i došao do pravog zaključka.
29.04.2026 12: 25
Nakon utakmice, trener Pari Sen Žermena Luis Enrike davao je izjavu u miks zoni kada je naišao šef struke Bajerna Vensan Kompani, koji je meč posmatrao sa tribina zbog suspenzije.
29.04.2026 08: 20
Trener aktuelnog fudbalskog šampiona Evrope ima svoju rezultatsku kalkulaciju.
pre 2 sata 23: 00
Proslavljeni italijanski fudbaler Đanfranko Zola imenovan je za koordinatora za projekte mlađih reprezentativnih selekcija Italije, saopštio je danas Fudbalski savez Italije.
pre 3 sata 22: 05
Fenerbahče je napravio veliki korak ka plasmanu u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto je na prepunom stadionu "Šukru Saračoglu" u Istanbulu savladao Šturm iz Graca sa 2:0 (2:0).
pre 3 sata 21: 35
Jedan od najpoznatijih i najcenjenijih fudbalskih sudija današnjice koji se pre samo nekoliko dana penzionisao i povukao iz suđenja, Englez Entoni Tejlor, dobio je novu funkciju u turskom fudbalu. Kako je saopšteno, iskusni arbitar imenovan je za novog šefa sudijske organizacije Fudbalskog saveza Turske.
pre 4 sata 21: 09
Veljko Simić nastavio je sjajnu golgetersku formu u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Srpski fudbaler bio je strelac za Sabah u porazu od Arhusa rezultatom 1:2, pošto je u 67. minutu smanjio zaostatak svog tima i uneo neizvesnost u završnicu meča i svom timu obezbedio znatno povoljniji rezultat pred revanš.
Ostavite komentar