pre 24 minuta 09: 43
(VIDEO) Neverica na stadionu u Sijetlu: Nemački sudija se srušio u nadoknadi vremena, reagovala je i lekarska služba
Do sada nezabeleženo na Mundijalu.
Tanjug/AP Photo/Christophe Ena
Eho spektakularnog prvog polufinalnog duela UEFA Lige šampiona sa "Parka Prinčeva", u kome je PSŽ slavio 5:4 protiv Bajerna još uvek odzvanja fudbalskim svetom. Gledao se meč kao najbolji akcioni film, triler se završio pobedom aktuelnog vladara Evrope.
Veličanstvenom predstavom dva sigurno najbolja tima Evrope u ovom momentu bili su zadivljeni mnogi, nekima je "škripao" sam rezultat 5:4 (Simeone, Runi...), koji je nagoveštavao da odbrane nisu uradili svoj deo posla. Trener PSŽ-a Luis Enrike na današnjem presu govorio je na tu temu.
"Možda rezultat od 5:4 na semaforu možda nekome izgleda katastrofalno po odbrane, ali ovo su defanzivno dve najbolje ekipe uz Arsenal. Samo je utakmica bila drugačija. Nivo fudbala oba tima, nivo fudbala njihovih napadača… Bajern je najteži protivnik s kojim sam se susreo kao trener Pari Sern Žermena", rekao je Enrike.
Onda je govorio o odbranama oba tima.
"Ovo je bio jedinstven meč. Obično posvetim tri sata za analizu, ali sada sam posvetio pet sati. Igralo se neverovatno, i napred i pozadi. Nije napravljena nijedna defanzivna greška, baš zbog toga je ova utakmica bila veličanstvena. Pogledajte samo kako su se branili Hari Kejn i Usman Dembele. Neverovatno! Moramo da čestitamo obema ekipama".
U revanšu će PSŽ morati bez Ašrafa Hakimija.
"Starter, uvek na izuzetnom nivou. On je mašina, kao da imaš trojicu igrača”. Treba li šta da objašnjavam?".
Na kritike se ne obazire. Odnosno, bitnije mu je ko ih izgovara i na koji način:
"Kao i u životu, svuda imate različita mišljenja. Ne mislim da je važno da poštujem svačije, jer neka su prosto s…e. Nema razloga da poštujem svačije mišljenje. Ima ljudi koji vole fudbal kad se igra ovako, to je većina, ja sam u toj grupi. Ali, neki ga ne vole. Najvažnije je da smo pokazali da je većina u ovome uživala".
Treba reći da je Luis Enrike trener koji je najbrže stigao do 50 pobeda u Ligi šampiona. Taj duel sa Bavarcima mu je bio jubilarni u 77 mečeva koliko ih je vodio, Gvardiola je do 50 trijumfa stigao u 80 susreta. Enrike je osvojio Ligu šampiona sa Barselonom i Pari sen Žermenom...
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
Broj koji sve objašnjava je 4,81. Toliko slavnih fudbalera na milion stanovnika, prema podacima Pantheon projekta Univerziteta MIT, proizvela je Hrvatska u poslednjih 165 godina.
Meksiko i SAD su ostvarili uverljive pobede, dok je Kanada odigrala nerešeno sa Bosnom i Hercegovinom.
07.05.2026 08: 00
Belgijski trener podsetio je na situaciju iz prvog susreta, kada je protiv Bajerna dosuđen penal nakon što je lopta najpre pogodila Alfonsa Dejvisa u nogu, pa se odbila u ruku.
06.05.2026 23: 47
Francuski mediji veličaju PSŽ, Nemački napadaju sudije... U finalu UEFA Lige šampiona igraće Arsenal i Pari sen Žermen.
06.05.2026 09: 45
Bajern juri svoje 12. finale elitnog takmičenja, čime bi dodatno učvrstio status evropskog velikana. Pari Sen Žermen, s druge strane, ima priliku da ispiše istoriju francuskog fudbala i treći put stigne do završnog meča što nijednom klubu iz te zemlje nije pošlo za rukom.
05.05.2026 20: 47
Motiva ima na pretek.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 5h
pre 11 sati 23: 00
Srpski fudbaler Uroš Miladinović produžio je ugovor sa Čukaričkim do 2028. godine, saopštio je danas beogradski klub.
pre 11 sati 22: 10
Bajer iz Leverkuzena nastavio je sa jačanjem ekipe za narednu sezonu, pošto je u svoje redove doveo portugalskog fudbalera Alfonsa Moreiru iz redova Lionskog Olimpika.
pre 13 sati 20: 50
Fudbalski klub Železničar iz Pančeva nastavlja da slaže kockice za sezonu u kojoj ga očekuje najveći izazov u istoriji kluba – nastup na evropskoj sceni.
pre 13 sati 20: 25
Holandski fudbaler Jan Pol van Heke novi je igrač Totenhema, saopštio je engleski klub.
Ostavite komentar