pre 1 sat 23: 43
Kavaj kao u dobra stara vremena: Bogdanoviću ni sekund u pobedi Klipersa nad Minesotom
Dok je američki bek "sipao" preko 40 poena, kapiten srpske reprezentacije nije ni ušao na parket.
TV Arena sport/ Screenshot
Danas je nezamislivo da se meč Lige šampiona igra za Božić koji se slavi po gregorijanskom kalendaru, ali pre 70 godina to je bilo stvarnost: Real Madrid i Partizan su odigrali prvi meč četvrtfinala Kupa šampiona 25. decembra 1955. godine!
"Marka" je podsetila na ovaj događaj iz prvog Kupa šampiona. Upravni odbor Reala je doneo odluku da se meč igra na Božić, a sa tim su se složili u Partizanu. Crno-beli su baš naputovali jer išli vozom od Beograda do Pariza, zatim od Pariza do Iruna, onda iz Iruna do San Sebastijana, a odatle u Madrid. Na stanici ih je sačekao legendarni predsednik Santijago Bernabe, da bi trener Aleksandar Tomašević igrače odmah odveo na trening u Ćamartin.
Zanimljiva je i predigra meča što se tiče cena ulaznica jer su se one uvećavale što se meč bližio početku. Bernabeu je to pravdao velikim interesovanjem i činjenicom da su do kraja godine morali da plate dva miliona pezeta na luksuz!
Meč se igrao od 15.45 časova, odmah posle porodičnog ručka, piše "Marka", a stadion je bio krcat. Real je imao moćan tim, slavio je 4:0 uz golove Kastanja (dva), Henta i Di Stefana. Real je igrao u sastavu: Alonso, Beseril, Markitos, Lesmas, Munjoz, Zaraga, Kastanjo, Olsen, Di Stefano, Rijal, Hento. Sastav Partizana bio je: Stojanović, Belin, Čolić, Mihailović, Zebec, Pejović, Valok, Bobek, Milutinović, Kapoperović, Hercog. Sudio je Francuz Eduar Harzi.
Posle meča je Bernabe organizovao svečanu večeru. Potpredsedniku Partizana, koji je predvodio delegaciju uručen je srebrni polsužavnik kao poklon, a svaki fudbaler je dobio paket koji je sadržao srebrnu pepeljaru sa grbom Reala, flašu konjaka i kologram nugata.
Pišu Španci i da je revanš u Beogradu na stadionu JNA, odigran 29. januara 1956. godine, bio prilično stresan i napet za španski tim je su crno-beli predvođeni Milošem Milutinovićem bili na pragu podviga. Milutinović je bio strelac u 24. i 87. minutu, a Prvoslav Mihailović u 47. iz penala, da bi dve stative spasile Madriđane igranja trećeg meča jer je ostalo 3:0.
Madriđani su osvojili Kup šampiona, ali to prvo gostovanje jedne ekipe iz komunističkih zemalja i to na katolički Božić ostalo je upisano u analima Kupa šampiona.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
U petak počinju Zimske olimpijske igre (ZOI) Milano‑Kortina 2026, na kojima će Srbija, kao zemlja koja nije velesila u zimskim sportovima ali joj je bitno da učestvuje, imati tri predstavnika.
Cene karata za Super Bowl, koji se igra 8. februara, važe za druge najviše u istoriji i u proseku iznose oko 8.230 dolara po ulaznici.
Odlazak Enza Maresce iz Chelseaja izgleda kao još jedna epizoda kluba ne uspeva da stabilizuje klupu. Međutim, ovaj slučaj je ilustracija dublje promene – trener više nije centralna figura moći, već deo šire organizacione slagalice.
09.12.2025 20: 26
Menadžer Sitija se potrudio da španskim slengom omogući novinarima dobar naslov pred duel sa Realom.
04.11.2025 11: 02
Nema dileme da nas očekuje spektakl na Enfildu u utorak (21.00 TV Arena Premijum 1).
28.10.2025 08: 54
Novi problem kapitena Reala nakon što je propustio celu prošlu sezonu zbog povrede ligamenata.
29.09.2025 22: 25
Real Madrid prvo u La Ligi ide u goste Hetafeu u devetom, zatim u Ligi šampiona u trećem kolu ima meč sa Juventusom, a oktobar će završiti duelom protiv Barselone koji je na rasporedu 26. oktobra u okviru desetog kola.
pre 1 sat 23: 13
Marsej sve dalji od vrha francuskog prvenstva.
pre 1 sat 23: 01
Okončani su današnji mečevi u La Ligi...
pre 2 sata 22: 46
Okončani su današnji mečevi u Seriji A.
pre 2 sata 22: 37
AEK Atina zadržao je lidersku poziciju u grčkoj Superligi posle ubedljive pobede nad Panseriakosom (4:0), dok je Olimpijakos poražen u velikom derbiju protiv Panatinaikosa na domaćem terenu rezultatom 1:0 (1:0). Tim Marka Nikolića iskoristio je kiks rivala i ostao sam na vrhu tabele.
Ostavite komentar