UEFA Liga šampiona

(KRAJ) Liga šampiona - polufinale: Lautaro poslao Inter u finale

Autor: Mateja Petković

16.05.2023 22:52
(KRAJ) Liga šampiona - polufinale: Lautaro poslao Inter u finale David Ramos/Pool Photo via AP, File

Inter je i u revanšu nadigrao Milan 1:0 (0:0) i na taj način se plasirao u finale Lige šampiona.

Inter - Milan 1:0 (0:0)
/prva utakmica 2:0/

Stadion: "San Siro"

Sudija: Klemen Turpan

Strelci: Martinez u 74. minutu

Inter: Onana - Darmijan, Aćerbi, Bastoni - Damfriz, Barela, Čalhanoglu, Mkhitarijan (od 43. Brozović), Dimarko - Martinez, Džeko

Milan: Menjon - Kalabrija, Tijo, Tomori, Ernandez - Tonali, Krunić, Mesijas - Leao, Dijaz, Žiru

(UŽIVO) Inter - Milan /revanš/

16.05.2023. 22:51

90. minut: Igraće se još tri minuta

Klemon Turpan je nadoknadio utakmicu za 180 sekundi.

16.05.2023. 22:40

VIDEO Inter - Milan 1:0

16.05.2023. 22:32

74. minut: Gol! Lautaro konačno matirao Menjona

Inter je došao do vođstva u revanšu protiv Milana i ukupnog vođstva od 3:0, tako da deluje da je plasman u finale obezbeđen. Romelu Lukaku je uposlio argentinskog napadača, koji se dobro snašao i levom nogom zatresao mrežu rivala.

16.05.2023. 22:28

68. minut: Prva situacija pred golom Intera u drugom poluvremenu

Davide Kalabrija je poslao oštar centaršut sa desnog boka, a onda je Rafael Leao pokušao da spusti loptu do nekog od svojih saigrača, ali je Andre Onana ponovo bio na pravom mestu.

16.05.2023. 22:14

55. minut: Bez šansi na startu nastavka

Uvodnih 10 minuta drugog poluvremena proteklo je bez većih uzbuđenja.

16.05.2023. 22:09

46. minut: Drugi deo je počeo

Inter ima zadatak da u narendih 45 minuta zadrži prednost iz prve utakmice, dok će Milan pokušati da izbori makar produžetke.

16.05.2023. 21:45

45. minut: Igraće se još tri minuta

Glavni arbitar, Klemon Turpan, je odlučio da prvo poluvreme produži za 180 sekundi.

16.05.2023. 21:39

VIDEO Pokušaj Leaa, a potom Džeka na drugoj strani

40. minut: Dobra prilika i na drugoj strani

Edin Džeko je pripretio glavom iz neposredne blizine, ali je kapiten Milana ponovo odlično reagovao i otklonio opasnost.

16.05.2023. 21:37

37. minut: Leao umalo pogodio, velika sreća za Inter

Brzonogi napadač Milana je fenomenalno probio po levoj strani, a zatim uputio udarac ka protivničkim golu. Međutim, nije bio dovoljno precizan i lopta je završila pored leve stative.

16.05.2023. 21:23

23. minut: Mreže i dalje miruju, golmani odlični

Još uvek nismo videli nijedan gol u revanšu, ali su za to najzaslužniji čuvari mreže. Po jednu maestralnu odbranu upisali su i Andre Onana i Majk Menjon.

16.05.2023. 21:11

11. minut: Neverovatna prilika za Milan i sjajna odbrana Onane

Ogromnu priliku za vođstvo imali su "rosoneri", ali je Andre Onana odlično reagovao sačuvao svoju mrežu. Sandro Tonali je sa levog boka poslao povratni pas ka Brahimu Dijazu, koji nije baš najbolje šutirao, te je olakšao Interovom golmanu da interveniše.

16.05.2023. 21:03

3. minut: Prva šansa za Inter

Fantastičnu priliku za pogodak imao je Edin Džeko, ali je Majk Menjon bio dobro postavljen i zaustavio je njegov udarac. Međutim, Nikolo Barela je neposredno pre toga faulirao Sandra Tonalija, tako da pogodak svakako ne bi bio priznat.

16.05.2023. 21:00

1. minut: Meč je počeo

Početni udarac izveli su fudbaleri Intera i krenuli u mirnu izgradnju napada.

16.05.2023. 21:09