pre 4 sata 23: 00
Barsa ostaje na vrhu La Lige: Treći vezani remi Reala - i Đirona otkinula bod Madriđanima
Posle Elčea i Valjekana, i Katalonci izvukli remi protiv španskog velikana.
Tanjug/AP Photo/Joan Monfort
Jedan od najvećih iznenađenja poslednjih godina je PSŽ-ovo osvajanje Lige šampiona. Učinili su to na veoma ubedljiv način (5:0 trijumf nad Interom u finalu), te postali tek drugi francuski tim kome je ovo pošlo za rukom.
Gomila bivših članova kluba iz Pariza bilo je prezadovoljnom učinkom koji je postignut, "šlag na tortu" bila je činjenica da je to većinski urađeno sa domaćim, mladim talentima. Sada imaju priliku da osvoje i Svetsko klupsko prvenstvo, pošto su stigli do polufinala gde sutra uveče igraju protiv Real Madrida.
Jedan od gostiju tog turnira je Klod Makelele, nekadašnji reprezentativac Francuske koji je svoju karijeru završio među Parižanima. On je pohvalio igru svog starog kluba i način na koji su stigli do "ušatog trofeja".
"Napredovali su na dobar način. Klub se rapidno menja, a u prošlosti su pravili dosta grešaka. Mislim da takmičenje u Ligi šampiona donosi mnoštvo para, ali fudbal se ne igra zbog para. Glavni cilj je izgradnja platforme u kojoj mladi talenti mogu da procvetaju - što PSŽ sada tek razume", poručio je Francuz a zatim dodao:
"Možeš ti uvek da ubaciš i neki veliki talenat, tako je bilo kada sam igrao u Realu, ali kao klub svakako ima još da raste. Dosadašnji napredak je sjajan, a meni je drago što sam bio deo prvih dana projekta u izgradnji sa Katarom, a tek sada kada su osvojili Ligu šampiona".
Nije puno ljudi očekivalo ovakav uspeh od PSŽ-a, pretežno jer ih je tokom prethodnog leta napustio njihov najbolji igrač - Kiljian Mbape. Nakon što su osvojili takmičenje, vodila se velika debata o tome kakav bi učinak tima bio sa najboljim napadačem planete u svom sastavu. Makelele je ukratko podelio svoje mišljenje o tome:
"Mislim da se ne bi ništa promenilo. Čak i da je Mbape ostao u Parizu, oni bi osvojili Ligu šampiona ove sezone. Ali, ja ga potpuno razumem. Takva ponuda se ne odbija, ne možeš da kažeš ne Real Madridu", zaključio je Francuz.
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
28.10.2025 08: 54
Novi problem kapitena Reala nakon što je propustio celu prošlu sezonu zbog povrede ligamenata.
01.10.2025 23: 02
Aktuelni šampion Evrope PSŽ-a naneo je prvi ovosezonski poraz Barseloni, budući da je u okviru 2. kola ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona trijumfovao 2:1 (1:1). I to posle preokreta!
29.09.2025 22: 25
Real Madrid prvo u La Ligi ide u goste Hetafeu u devetom, zatim u Ligi šampiona u trećem kolu ima meč sa Juventusom, a oktobar će završiti duelom protiv Barselone koji je na rasporedu 26. oktobra u okviru desetog kola.
17.09.2025 15: 10
Engleski reprezentativac povredio je mišić, i prema prvim informacijama sigurno preskače veliki broj utakmica u narednom periodu
pre 4 sata 23: 00
Posle Elčea i Valjekana, i Katalonci izvukli remi protiv španskog velikana.
pre 4 sata 22: 40
Još jedan peh za "azure"...
pre 5 sati 22: 08
Na kraju, gol Filipa Đuričića u 90. minutu nije bio dovoljan za remi...
pre 5 sati 21: 30
Napadač belo-crvenih iz Novog Sada, Aleksa Vukanović istakao je zadovoljstvo nakon trijumfa, naglašavajući značaj ove pobede u borbi za vrh tabele.
Ostavite komentar