pre 1 sat 23: 05
Povratak posle više od decenije: Šampion Evrope doveo veliko pojačanje
Šampion Evrope vratio je iskusnog francuskog beka posle više od deset godina.
Guliver
Fudbaleri Budućnosti iz Podgorice igraće protiv jermenske Noe u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, odlučeno je danas žrebom u Nionu.
Budućnost će biti gost u prvom meču prvog kola kvalifikacija za LŠ, koji će biti odigran 8. ili 9. jula, dok je revanš na programu nedelju dana kasnije u Podgorici.
Fudbaleri Zrinjskog iz Mostara igraće u prvom kolu kvalifikacija za LŠ protiv Virtusa iz San Marina, dok će se Olimpija iz Ljubljane sastati sa kazahstanskim Kairatom.
Ostali parovi prvog kola kvalifikacija za LŠ: Žalgiris (Litvanija) - Hamrun (Malta), KUPS (Finska) - Milsami (Moldavija), TNS (Vels) - Škendija (Severna Makedonija), Iberija Tbilisi (Gruzija) - Malme (Švedska), Levadija (Estonija) - RFS (Letonija), Vikingur (Farska ostrva) - Linkoln (Gibraltar), Egnatija (Albanija) - Brejdablik (Island), Šelburn (R. Irska) - Linfild (S. Irska), FCSB (Rumunija) - Inter Eskaldes (Andora) i Ludogorec (Bugarska) - Dinamo Minsk (Belorusija).
Srpski predstavnik u Ligi šampiona, Crvena zvezda takmičenje započinje od drugog kola i ime protivnika u toj rundi takmičenja će saznati nakon žreba koji je zakazan za sutra.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
19.07.2026 19: 06
Oni treba da preskoče Ostrvljane...
21.06.2026 20: 44
Kraj kontroverzi koje su razbesnele fudbalski svet.
13.05.2026 19: 41
Svi trofeji stižu na Ostrvo?
pre 1 sat 23: 05
Šampion Evrope vratio je iskusnog francuskog beka posle više od deset godina.
pre 1 sat 22: 54
Očekivano ili ne?
pre 2 sata 21: 56
Fudbaleri Vojvodine savladali su na "Karađorđu" ekipu Radnika iz Surdulice rezultatom 2:1 (0:0), u utakmici 4. kola Superlige Srbije.
Ostavite komentar