pre 8 minuta 20: 06
(UŽIVO, VIDEO) Partizan - Napredak 3:2: Golčina Trifunovića za slavlje u Humskoj
Partizan i Napredak igraju meč 19. kola Mozzart Bet Superlige.
Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni
Novi šampion Evrope će biti Mian ili Inter, bez obzira protiv kojeg tima se budu sastali u finalu koje će se igrati u Istanbulu, trvdi bivši sportski direktor Intera, Bolonje i Rome, Valter Sabatini.
Prema njegovim rečima, italijanski fudbal je ponovo najbolji u Evropi, što potvrđuje i činjenica da se među četri najbolja kluba u elitnom rangu takmičenja naleze i dva sa Apenina, a uz njih su u završnici evrokupova još Juventus i Roma u Ligi Evrope, odnosno Fiorentina u Ligi konferencija.
"Ligu šampiona ove sezone će siguto osvojiti italijanski klub. Da li će to biti Inter ili Milan manje je važno, jer ko god da pobedi u milanskom derbiju i plasira se u finale uspeće da osvoji trofej. Tamo će ih dočekati Mančester siti ili Real Madrid, ali nemam dilemu da će pehar sigurno završiti u Italiji. Serija A je najbolje takmičenje na svetu, ovde rade najbolji treneri i to će se dokazati", rekao je Sabatini za italijanske medije.
Inače, Italija nije imala predstavnika u finalu Lige šampiona još od 2017. godine kad je Juventus u Kardifu poražen od Reala (0:1), a isti klub je dve godine ranije u Berlinu doživeo neuspeh protiv Barselone (1:3), dok je Inter poslednji klub iz Serije A koji se okitio titulom šampiona Evrope.
Bilo je to u Madridu na stadionu "Santjago Bernabeu" kad je 2010. godine poražen minhenski Bajerna (2:0).
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
23.11.2025 22: 53
"Rosoneri" slavili minimalnim rezultatom sa 1:0, srpski fudbaler skrivio penal
23.11.2025 13: 35
Istakao je legendarni as Milana i da je radoznao da vidi Luku Modrića i Sučića, ali i da u današnjem meču nema favorita.
23.11.2025 12: 23
Ljutito rivalstvo između Intera i Milana traje već 117 godina, a "Derbi Dela Madonina" večeras od 20.45 časova (Arena 2 Premium) dobija svoje 245. takmičarsko izdanje.
22.11.2025 12: 41
Kadrovske situacije pred 205. derbi "Dela Madonina" najavljuju spektakl.
YouTube
pre 23min
YouTube
pre 56min
YouTube
pre 1h
pre 9 minuta 20: 06
Partizan i Napredak igraju meč 19. kola Mozzart Bet Superlige.
pre 14 minuta 20: 01
I još bizarnije postaje onog trenutka kada shvatimo da je odlučujući gol došao nakon oba isključenja...
pre 18 minuta 19: 57
Fudbaleri pančevačkog Železničara savaldali su na svom terenu ekipu IMT-a, sa 1:0 (1:0) u meču 19. kola Superlige Srbije.
pre 1 sat 18: 37
Al Vahda i Al Ain će se boriti za trofej u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
USKORO!
Sve o sportu na jednom mestu
APP TV Arena sport
2 dana
Ostavite komentar