19.04.2023 22:48
Inter overio prolaz u polufinale Lige šampiona: Gledaćemo Derbi de la Madona u borbi za veliko finale Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Italija će prvi put od 2017. godine imati finalistu Lige šampiona, budući da su fudbaleri Intera remizirali u revanš meču četvrtfinala protiv Benfike , ali su imali prednost od 2:0 iz Lisabona, pa će se sastati sa gradskim rivalom Milanom - 3:3 (1:1).

Sigurnom, mirnom i pametnom igrom igrači italijanskog tima su bukvalno pregazili goste iz Lisabona u većem delu meča, koji su tračak nade za pravljenje čuda videli u 38. minutu kad su preko Frederika Aursensa uspeli da izjednače na 1:1, nakon što je Nikolo Barela u 14. minutu doveo domaći tim u vođstvo.

Međutim, nisu Portugalci pokazali da su zaslužili da ovo veče ostane upamćeno u klupskoj istoriji po velikom preokretu, jer onošto su oni pružili u Milanu nije dovoljno za polufinale najkvalitetnijeg evropskog takmičenja. Ne bi bilo ni da su naspram sebe imali neku daleko slabiju ekipu, a ne Inter čiji su igrači bili veoma inspirisani.

Istina, uspeli su gosti da iskoriste opuštanje protivnika i u finišu izbegnu poraz, ali su ove večeri bili "zreli" da se kući vrate sa mnogo više golova u svjoj mreži, ali su u pojeidnim trenucima imali imnogo sreće.

Inter - Benfika 3:3 (1:1)