Najtrofejniji trener u istoriji Zvezde je razgovarao za TV Arena sport, gde se prisetio sjajnih dana na klupi crveno-belih, fenomenalnih igrača koji su sarađivali sa njim, ali i onih koji su ponikli u njegovim timovima.
Klub za koji navijaju Del Boj i Rodni iz kultne serije "Mućke" trenutno je solidan u drugoj ligi, i kako igraju Mihajlo Ivanović i njegovi saigrači bi mogli da se bore za ulazak u elitu. E, to bi bila bolja opcija, da se prvi "Doker derbi" od 2012. godine, zaigra baš u Premijer ligi.
Čelsi časno ispao, Rodrigo samo potvrdio plasman Reala u polufinale Lige šampiona
komentari (0)
Autor: Sašo Ilijoski
18.04.202322:53
Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Real Madrid nastavio je da brani krunu u Ligi šampiona. Iako je Čelsi skupo prodao kožu, Real je golovima Rodriga u 57. i 80. minutu slavio i na "Stamford bridžu" 2:0 (0:0), pa će u polufinalu čekati boljeg iz duela Bajerna i Mančester sitija.
Čelsi je napao Real Madrid samo sa jednim ofanzivcem Kajom Havercom (!), ali se na terenu videlo jasno zašto je menadžer Frenk Lampard to učinio. Želeo je prsingom da pritisne Real, a preko bekova Risa Džejmsa i Marka Kukurelje da stvori višak i centaršutevima dođe do prilike za gol. Da je Ngolo Kante u 11. minutu iskoristio ziucer, baš posle centaršuta Džejmsa možda bi Real bio u problemu na "Stamford Bridžu". Međutim, Francuz je sa 10 metara loptu poslao pored gola i upropastio veliku priliku.
Real je kao i u prvom meču posle dvadesetak minuta uspostavio kontrolu igre i preo Rodriga (21) i Vinisijusa Žuniora (42) imao je dve velike prilike, ali su obojica promšali cilj. Ipak, zahvaljujući golmanu Tiboi Kurtoi Real je na poluvreme otišao bezbrižan. Mark Kukurelja je bio sam na pet-šest metara i šutirao je snažno, ali pravo u golmana Madriđana!
Ngolo Kante nije golgeter, ali će duel sa Realom upamtiti jer je imao dve velike prilike i obe nije realizovao. Prvu na startu meča, drugui u 52. minutu. Galager mu je vratio loptu glavom, a Francuz je sa pet metara šutirao u Ridigera! I onda je usledila kazna, Rodrigo je protutnjao desnom stranom, Benzema nije zahvatio njegov pas, ali je loptu sačeoa na drugoj stzativi Vinisijus Žunior. Umesto šuta "šemekerski" je vratio loptu do Rodiriga na pet metara i tu spasa za domaćina nije bilo, a Real je mogao da odahne i rutinski da obezbedi plasman u polufinale.
Rodrigo je apsolutno bio prva ličnost revanša, a drugi gol na meču obezbedo mu je Valverde. Urugvajac je prošao do samog golmana Kepe, a onda je vratio kao na malom fudbalu lotu do Brazilca koji je ugurao u mrežu. Mogao je Čelsi do počasnog pogotka, imao je 180 minuta bar šest-sedam prilika, a poslednju je upropastio Mudrik kada je bio sam pred Kurtoom i šutirao pored gola.
Čelsi: Kepa - Čaloba, Silva, Fofana - Džejms, Kante, Enco Fernandez (od 67. Žoao Feliks), Kovačić, Kukurelja (od 67. Sterling) - Galager (od 67. Mudrik) - Haverc (od 77. Mount).
Real Madrid: Kurtoa - Karvahal (od 82. Naćo), Militao, Alaba (od 46. Ridiger), Kamavinga - Kros (od 76. Sebaljos), Modrić, Valverde - Rodrigo (od 82. Asensio), Vinisijus, Benzema (od 71. Čuameni).
UEFA Liga šampiona, revanš mečevi četvrtfinala
Utorak
(0:2) Čelsi - Real Madrid 0:2 (0:0) /Rodrigo 57, 80/
(0:1) Napoli - Milan 1:1 (0:1) /Osimen 90+2 - Žiru 43/
Brazilski defanzivac je nakon sinoćne eliminacije u četvrtfinalu Lige šampiona bio veoma nezadovoljan, te je kritikovao rukovodstvo kluba, pri čemu je istakao da je dovedeno previše igrača.
Najtrofejniji trener u istoriji Zvezde je razgovarao za TV Arena sport, gde se prisetio sjajnih dana na klupi crveno-belih, fenomenalnih igrača koji su sarađivali sa njim, ali i onih koji su ponikli u njegovim timovima.
Klub za koji navijaju Del Boj i Rodni iz kultne serije "Mućke" trenutno je solidan u drugoj ligi, i kako igraju Mihajlo Ivanović i njegovi saigrači bi mogli da se bore za ulazak u elitu. E, to bi bila bolja opcija, da se prvi "Doker derbi" od 2012. godine, zaigra baš u Premijer ligi.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Drugi dan četvrtfinala Lige šampiona nije razočarao. Madriđani su odigrali rutinski, na krilima Benzeme i Vinisijusa, a Milan je kaznio svaku grešku Napolija.
Ostavite komentar