Autor: Mateja Petković

18.04.2023 22:59
(KRAJ) Liga šampiona: Real bez problema protiv Čelsija, Milan u polufinalu nakon 16 godina AP Photo/Frank Augstein

Fudbaleri Real Madrida i Milana prvi su učesnici polufinala Lige šampiona u sezoni 2022/23. "Kraljevski klub" je u revanšu protiv Čelsija bio jednako ubedljiv kao i u prvom meču 2:0, dok su "rosoneri" na stadionu "Dijego Armando Maradona" remizirali sa Napolijem 1:1, ali su dalje prošli zbog gola prednosti iz prvog duela.

Podsetimo, preostali polufinalnist biće poznati sutra posle duela Bajern - Mančester siti i Benfika - Inter.

Čelsi - Real Madrid 0:2 (0:0)

prva utakmica 0:2

Stadion: Stamford bridž

Sudija: Danijele Orsato

Strelac: Rodrigo u 58. i 80. minutu

Čelsi (3-5-1-1): Kepa - Čaloba, Fofana, T. Silva - Džejms, Kante, Fernandez (od 67. Sterling), Kovačić, Kukurelja (od 67. Mudrik) - Galaher (od 67. Feliks), Haverc (od 77. Haverc).

Real Madrid (4-3-3): Kurtoa - Karvahal (od 82. Fernandez), Militao, Alaba (od 46. Ridiger), Kamavinga - Valverde, Kros (od 76. Sebaljos), Modrić - Rodrigo (od 82. Asensio), Benzema (od 71. Čuameni), Vinisijus.

Napoli - Milan 1:1 (0:1)

prva utakmica 0:1

Stadion: Dijego Armando Maradona

Sudija: Simon Marčinjak

Strelci: Olivije Žiru u 43. minutu i Viktor Osimen u 93. minutu

Napoli (4-3-3): Meret – Di Lorenco, Rahmani (od 75. Ostigard), Žuan Žesus, Mario Rui (od 34. Olivera) - Ndombele (od 63. Elmas), Lobotka, Zjelinski (od 75. Raspadori) - Politano (od 34. Lozano), Osimen, Kvarachelija.

Milan (4-2-3-1): Menjan - Kalabrija, Tomori, Kjer, T. Ernandez - Tonali, Krunić - Dijaz (od 58. Dijaz), Benaser, Leao (od 84. Salemakers) - Žiru (od 68. Origi).

(UŽIVO) Liga šampiona četvrtfinale - revanši

18.04.2023. 23:07

VIDEO Napoli - Milan 1:1

18.04.2023. 22:57

90+3 minut (Napulj): Gol! Osimen smanjio na 1:1

Đakomo Raspadori je centrirao sa levog boka, a nigerijski centarfor glavom smanjio na 2:1. Napoliju je ostao još minut da pokuša da izbori produžetke.

18.04.2023. 22:45

82. minut (Napulj): Odbranjen penal i na drugoj strani, Menjon pročitao Kvaratskeliju

Drugi promašeni penal za Gruzina u Ligi šampiona. Kvaratskelija nije uspeo da savlada Menjona i sada Milan ima ogromnu psihološku prednost, a naravno i rezultatsku.

18.04.2023. 22:44

80. minut (Napulj): Penal za Napoli! Tomorija lopta pogodila u ruku

Đovani di Lorenco je pokušao da ubaci loptu u peterac sa boka, ali je pogodio u ruku FIkaja Tomorija i sudija Marčinjak je pokazao na belu tačku.

18.04.2023. 22:39

80. minut (London): Gol! Drugi pogodak Rodriga

Fudbaleri Real Madrida su već počeli da se poigravaju sa Čelsijem, te je Rodrigo došao u situaciju da sa gol linije ubacu loptu u mrežu.

18.04.2023. 22:37

73. minut (Napulj): Rahmani pokušao glavom

Defanzivac domaćina, Amir Rahmani je dobro skočio nakon centaršuta Đovanija di Lorenca i glavom uputio udarac ka golu Majka Menjona, ali je lopta završila iznad prečke.

18.04.2023. 22:31

VIDEO Čelsi - Real Madrid 0:1

18.04.2023. 22:18

58. minut (London): Gol! Rodrigo dovodi Real u vođstvo

Neverovatno loša reakcija Trevoa Čalobe prethodila je golu Madriđana. Rodrigo je lako pretrčao štopera čelsija a potom poslao pas na drugu stativu ka Vinisijusu Žunioru, koji mu je odigrao povratnu, a Rodrigo bez problema pogodio za 1:0.

18.04.2023. 22:09

46. minut (Napulj): Kvaratskelija zapretio na startu drugog dela

Kviča Kvaratskelija se na sjajan način oslobodio Davidea Kalabrije, a potom snažno šutirao iz neposredne blizine, ali je lopta završila malo preko gola.

18.04.2023. 21:50

Poluvreme (Napulj): Napoli - Milan 0:1

Domaćin je mnogo bolje ušao u meč i od samog starta je opsedao gol Milana. Međutim, gosti su uspeli da dođu do vođstva u prvom poluvremenu, kada je Rafael Leao nakon sjajnog solo prodora uposlio Olivijea Žirua, koji je nekoliko minuta ranije promašio penal.

18.04.2023. 21:49

Poluvreme (London): Čelsi - Real Madrid 0:0

Uprkos tome što su izabranici imali nekoliko odličnih prilika da bar smanje zaostatak u odnosu na "kraljevski klub", nisu iskoristili niti jednu i rezultat iz prve utakmice je i dalje na snazi. Engleski predstavnik sada ima još svega 45 minuta za dva gola.

18.04.2023. 21:48

45+1 (London): Čelsi ponovo ne koristi "zicer"

Ris Džejms je sa desnog boka poslao loptu na drugu stativu, gde je bio Mark Kukurelja. Bivši defanzivac Brajtona je imao vremena da primi loptu i namesti se, a zatim šutira, ali je Tibo Kurtoa fantastično reagovao i sačuvao svoj gol.

18.04.2023. 21:52

VIDEO Napoli - Milan 0:1

18.04.2023. 21:44

43. minut (Napulj): Gol! Žiru pogodio za 1:0, Leao neverovatan

Iako je strelac pogotka bio Olivije Žiru, sve zasluge idu na račun Rafaela Leaa. Portugalac je došao do lopte nakon greške Tongaja Ndombelea, a zatim neverovatnim solo prodorom došao do gola i uposlio Francuza koji je rutinski pogodio.

18.04.2023. 21:37

32. minut (Napulj): Problemi za Spaletija, dve prinudne izmene

Šef stručnog štaba domaćina, Lućano Spaleti, je u prvom poluvremenu bio primoran da napravi dve prinudne izmene. Matijas Oliveira je zamenio Marija Ruija, dok je umesto Matea Politana na teren ušao Irving Lozano.

18.04.2023. 21:27

VIDEO Prvi neiskorišćeni penal Žirua nakon nakon 11 godina!

Iskusni francuski napadač je inače poznat po fantastičnoj završnici, ali je večeras zakazao sa bele tačke. Poslednji put kada je Žiru bio neuspešan sa penala bilo je 26. septembra 2012. godine protiv Koventri u liga kupu Engleske, a na golu je bio Džo Marfi.

18.04.2023. 21:23

23. minut (Napulj): Meret odbranio penal Žiruu!

Golman domaćih, Aleks Meret je na spektakularan način zaustavio udarac sa bele tačke Olivijeu Žiruu. Milan je propustio veliku priliku da udvostruči prednost.

18.04.2023. 21:22

22. minut (Napulj): Penal za goste! Rui oborio Leaa

Neoprezan je bio defanzivac domaćina, Mario Rui, te je napravio prekršaj nad Rafaelom Leaom unutar svog šesnaesterca i Simon Marčinjak je pokazao na belu tačku.

18.04.2023. 21:20

20. minut (London): Stativa Rodriga

Napadač Real Madrida, Rodrigo, je imao "1 na 1" situaciju sa Markom Kukureljom, koga se lako oslobodio i šutirao, ali je pogodio samo okvir gola.

18.04.2023. 21:13

12. minut (Napulj): Odličan šut Politana

Ofanzivac domaćina, Mateo Politano, je sa desnog boka poneo loptu unutra i šutirao levom nogom, ali je bio zamalo neprecizan, tako da je njegov šut završio pored leve stativa Majka Menjona.

18.04.2023. 21:12

10. minut (London): Velika šansa za Čelsi!

Ogromnu priliku propustio je Čelsi protiv Real Madrida. Lopta se nakon pokušaja Kaija Haverca odbila do Ngola Kantea koji je sa desetak metara poslao loptu daleko od gola.

18.04.2023. 21:03

2. minut (Napulj): Strašan potez Kvaratskelije na startu

Ofanzivac Napolija, Kviča Kvaratskelija, je na samom startu meča kroz noge proturio loptu kapitenu Milana, Antoniju Kalabriji, ali nije uspeo da napravi ozbiljniju priliku. Ipak, nagovestio je da je večeras veoma raspoložen za igru.

18.04.2023. 20:30

Svi uslovi za fantastičnu predstavu pristuni i na "Stamford bridžu"

18.04.2023. 19:47

Sastavi: Napoli - Milan

Napoli (4-3-3): Meret - Di Lorenco, Rahmani, Žezus, Rui - Lobotka, Ndombele, Zijelinski - Politano, Kvaratskelija, Osimen

Milan (4-2-3-1): Menjon - Kalabrija, Kjer, Tomori, Ernandez - Krunić, Tonali - Dijaz, Benaser, Leao - Žiru

Sastavi: Čelsi - Real Madrid

Čelsi (3-5-1-1): Kepa - Čaloba, Silva, Fofana - Džejms, Kante, Enco, Kovačić, Kukurelja - Galager - Haverc

Real Madrid (4-3-3): Kurtoa - Karvahal, Militao, Alaba, Kamavinga - Kros, Modrić, Valverde - Rodrigo, Vinisijus, Benzema