(KRAJ) UEFA Liga šampiona: Siti "pregazio" Bajern, Inter slavio u Lisabonu

11.04.2023 22:51
(KRAJ) UEFA Liga šampiona: Siti "pregazio" Bajern, Inter slavio u Lisabonu AP Photo/Frank Augstein

U prvim četvrtfinalnim duelima Lige šampiona, Mančester siti i Inter su uspeli da steknu ozbiljan kapital pred revanše. Izabranici Pepa Gvardiole su na "Etihadu" potpuno nadigrali Bajern i slavili sa 3:0 (1:0), dok je milanski tim u Lisabonu bio bolji od Benfike sa 2:0 (0:0).

Mančester siti - Bajern Minhen 3:0 (1:0)

Stadion: Etihad

Sudija: Hesus Hil Manzano

Strelci: Rodri u 27, Silva u 69. i Haland u 77. minutu za Siti

Mančester siti (3-2-4-1): Ederson - Akanđi, Dijaš, Ake - Stons, Rodri, Silva, De Brujne (od 68. Alvarez), Griliš - Haland

Bajern (4-5-1): Zomer - Pavar, Upamekano, De Liht, Dejvis (od 80. Kanselo) - Kimiš, Gorecka - Koman, Musijala (od 69. Mane), Sane - Gnabri (od 80. Miler)

Benfika - Inter Milan 0:2 (0:0)

Stadion: La Luž

Sudija: Majkl Oliver

Strelci: Barela u 51. i Lukaku u 82. minutu za Inter

Benfika (4-2-3-1): Vlahodimos - Žilberto, Morato, A. Silva, Grimaldo - Florentino (od 64. Neres), Čikinjo - R. Silva, Mario, Aursnes - Ramoš

Inter (3-5-2): Onana - Darmjan, Aćerbi, Bastoni - Dumfris (od 86. D'Ambrozio), Barela, Brozović, Mhitarjan, Dimarko (od 63. Gosens) - Martinez (od 63. Lukaku), Džeko (od 63. Korea)

UEFA Liga šampiona, prvi mečevi četvrtfinala

Mančester siti - Bajern 3:0 (1:0)
/Rodri 27, Silva 69, Haland 77/

Benfika - Inter 0:2 (0:0)
/Barela 51, Lukaku 82p/

Revanši 19. aprila

Real Madrid - Čelsi 21.00 (TV Arena Premium 2)

Milan - Napoli 21.00 (TV Arena Premium 1)

KRAJ

Mančester siti je na svom stadionu bio ubedljiv protiv Bajerna 3:0 (1:0), a golove su postigli Rodri, Bernardo Silva i Erling Haland. U drugom večerašnjem meču Inter je u Lisabonu savladao Benfiku 2:0 (0:0) golovima Nikola Barele i Romelua Lukakua sa bele tačke.

Nadoknada: Još četiri minuta na "Lužu", na "Etihadu" dodatna tri

11.04.2023. 22:55

VIDEO Benfika - Inter 0:2

11.04.2023. 22:38

82. minut (Lisabon): Gol! Lukaku siguran sa bele tačke

Rukom je igrao Žoao Mario nakon centaršuta Denzela Damfrisa, te je Tejlor pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Romelu Lukaku i bez mnogo problema pogodio za 2:0.

11.04.2023. 22:48

VIDEO Mančester siti - Bajern 3:0

11.04.2023. 22:33

77. minut (Mančester): Gol! Haland pogodio za 3:0

Mančester siti je potpuno nadigrao Bajern i trenutno ima tri gola prednosti. Erling Haland je odlično pratio napad i dočekao loptu na drugoj stativi odakle ju je rutinski poslao u mrežu. Bio je ovo prvi gol Norvežanina protiv bavarskog giganta.

11.04.2023. 22:43

VIDEO Mančester siti - Bajern 2:0

11.04.2023. 22:28

69. minut (Mančester): Gol! Bernardo Silva udvostručio prednost

Neoprezan je bio Dajo Upamekano, što je iskoristio Džek Griliš i potom petom uposlio Erlinga Halanda. Norvežanin je bio dovoljno pribran da pogleda i uputi centaršut ka omalenom Silvi, a ovaj je natrčao i glavom veoma precizno šutirao, te savladao Zomera za 2:0.

11.04.2023. 22:11

54. minut (Mančester): Novi pokušaj Sanea

Ponovo je pripretio brzonogi ofanzivac Bajerna, ali je Ederson bio dobro postavljen i još jednom je uspeo da otkloni opasnost.

11.04.2023. 22:31

VIDEO Benfika - Inter 0:1

11.04.2023. 22:08

51. minut (Lisabon): Gol! Barela dovodi Inter u vođstvo

Alesandro Bastoni je sa levog boka uputio odličan centaršut na drugu stativu, odakle je Barela sjajno reagovao i poslao loptu u mrežu domaćina, pa tako postavio rezultat na 1:0. U nastavku možemo očekivati veći rizik od strane Benfike i mnogo zatvoreniju igru gostiju.

11.04.2023. 22:06

50. minut (Mančester): Bajern prvi put ozbiljnije pripretio

Liroj Sane je pet minuta po nastavku igre uputio šut ka golu Edersona, koji je dobro reagovao i zaustavio pokušaj bivšeg saigrača.

11.04.2023. 22:05

48. minut (Mančester): Prvi žuti karton na meču

Vezista Mančester sitija, Bernardo Silva, prvi je opomenuti fudbaler na utakmici. On je na startu drugog poluvremena zaustavio napad Bajerna tako što je napravio prekršaj nad Džamalom Musijalom.

11.04.2023. 22:02

Drugo poluvreme je počelo

11.04.2023. 21:47

(Mančester) Siti na pauzu sa golom prednosti

Izabranici Pepa Gvardiole su bili opasniji rival i imali su inicijativu, koja je i nagrađena golom. Pogodak je postigao Rodri i to na fantastičan način, dok sa druge strane Bajern nije imao ozbiljnijih šansi.

11.04.2023. 21:45

(Lisabon) Poluvreme bez golova

Mreže su mirovale u prvih 45 minuta na "Lužu", ali je kvalitniji i opansiji rival bio Inter. Očekuje nas jako uzbudljivo drugo poluvreme.

11.04.2023. 21:41

40. minut (Lisabon): Inter propušta veliku šansu

Federiko Dimarko je sa levog boka poslao oštru loptu u peterac, ali do nje nisu uspeli da dođu ni Edin Džeko ni Lautaro Martinez, tako da je rezultat ostao nepromenjen.

11.04.2023. 21:48

34. minut (Mančester): Ponovo "nezgodno" pred golom gostiju

Bernardo Silva je natrčavao ka lopti, kada se "sudario" sa Janom Zomerom i malo je falilo da Siti udvostruči vođstvo. Moguće je da je Portugalac napravio prekršaj, ali sudija Hil Manzano to nije primetio.

11.04.2023. 21:38

VIDEO Mančester siti - Bajern 1:0

11.04.2023. 21:27

27. minut (Mančester): Gol! Fantastičan pogodak Rodrija!

Mančester siti je poveo protiv Bajerna pogotkom Rodrija sa distance. Španski vezista se na fenomenalan način oslobodio čuvara, a potom levom nogom neodbranjivo šutirao i doneo vođstvo svom timu.

11.04.2023. 21:22

22. minut (Mančester): Prvi šut u okvir gola

Mančester siti je nakon dvadesetak minuta igre stvorio prvu ozibljnu šansu, kada je Džek Griliš odložio loptu za Erlinga Halanda, koji ju je loše zahvatio i poslao u ruke Janu Zomeru.

11.04.2023. 21:15

16. minut (Lisabon): Lepa prilika za Benfiku

Defanzivac Intera, Federiko Dimarko, je loše reagovao pred svojim golom i odbio je loptu tačno na nogu Rafe Silve, koji je šutirao, ali samo do Onane koji je bio dobro postavljen.

11.04.2023. 21:14

14. minut (Mančester): Neopreznost Zomera umalo koštala Bajern

Dobio je povratni pas čuvar mreže Bavaraca, a Erling Haland je momentalno krenuo ka njemu i umalo da dođe do lopte, ali je Švajcarac uspeo da otkloni opasnost.

11.04.2023. 21:07

7. minut (Mančester): Siti ofanzivan na startu

Izabranici Pepa Gvardiole su od početka vrlo ofanzivni, te su u prvih sedam minuta imali dva udarca ka golu Bajerna. Međutim, nijedan nije išao u okvir, tako da nije bilo veći opasnosti po Jana Zomera.

11.04.2023. 21:00

1. minut: Obe utakmice su počele

Početni udarac na "Etihadu" izveo je domaćin, dok su na "Lužu" sa centra krenuli gosti.

11.04.2023. 20:30

Benfika za dva tinejdžera u centrali odbrane, Inzagi izabrao Džeka pre Lukakua

Benfika: Vlahodimos - Žilberto, Silva, Morato, Grimaldo - Čikinjo, Luis - Mario, Silva, Orsnes - Ramoš

Inter: Onana - Darmijan, Aćerbi, Bastoni - Brozović, Barela, Mkhitarijan, Damfriz, Dimarko - Džeko, Martinez

11.04.2023. 20:06

Tuhel ostavio Manea, Milera i Kansela na klupi

Bajern (4-5-1): Zomer - Pavar, Upamekano, De Liht, Dejvis - Kimih, Koman, Sane, Musijala, Gorecka - Gnabri

11.04.2023. 20:05

Gvardiola u formaciji 4-2-4-1

Mančester siti (3-2-4-1): Ederson - Akanđi, Dijaš, Ake - Stons, Rodri, Silva, De Brujne, Griliš - Haland