pre 24 minuta 10: 34
Žoao Kanselo se vraća u Evropu, najbliži Seriji A
Za Portugalca pored Intera i Juventusa, zainteresovana i Barselona.
Tanjug/Spada/LaPresse via AP
Spustile su se zavese u šampionatima Engleske, Francuske i Nemačke, sve je jasno i u Španiji, još malo neizvesnosti postoji pred poslednej kolo Serije A. Ali, lista direktnih učesnika u UEFA Ligi šampiona je skoro definisana, poznato je 26 od 29 učesnika.
Šturm je prekinuo vladavinu Red Bul Salcburga u Austriji i izborio je može da pravi planove za učešće u elitnom takmičenju, a Brest je fantastičnu sezonu u Francuskoj zaokružio trećim mestom, pa će uz PSŽ i Monako predatavljati u ovom takmičenju Ligu 1.
Prva nepoznanica je šampion Belgije. Klub Briž pred poslednje kolo i duel sa gradskim rivalom Serklom ima tri boda prednosti u odnosu na Union Sen Žil i Anderleht i potreban im je bod. Malo ko prognozira da bi Briž ispustio ovakvu priliku 26. maja.
Šampion Srbije Crvena zvezda igraće u plej-ofu UEFA Lige šampiona i biće sigurno jedna od četiri povlašćene ekipe.
Ukoliko crveno-beli ne prođu u elitu, igraće u grupnoj fazi UEF Lige Evrope i biće u drugom šeširu na žrebanju.
Partizan kao vicešampion Srbije startuje iz drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona.
Druga nepoznanica može i ne mora biti rešena već u sredu kada se u finalu UEFA Lige Evrope sastaju Bajer iz Leverkuzena i Atalanta. Ako ekipa iz Bergama osvoji prvi evropski trofej u istoriji, a završi sezonu na trenutnom petom mestu koje je osigurano zbog boljeg skora od Rome (ma tri boda više pred poslednje kolo), onda će ona zauzeti mesto namenjeno osvajaču ovog takmičenja, a umesto nje će kao peti klub iz Italije u eliti igrati rimska "vučica", koja je sigurno šesta u Seriji A.
Ako tim Đanpjera Gasperinija slavi, a pretekne na tabeli Milan i Bolonju, onda će Rimljani ostati u suzama i igrati u Ligi Evrope, a radovaće se Benfika, vicešampion Portugalije. Isto će se dogoditi ukoliko Bajer iz Leverkuzena slavi.
Treću nepoznanicu rešiće u finalu UEFA Lige šampiona Real Madrid i Borusija iz Dortmunda na Ve,bliju 1. juna. Ukoliko "kraljevi" 15. put podignu pehar direktan plasman će omogućiti Šahtjoru iz Donjecka, šampionu Ukrajine. Ukoliko slavi Borusija iz Dortmunda oni će kao šampioni omogućiti Bundesligi i šestog člana elite a to će biti Ajntraht iz Frankfurta samo iz razloga jer su "milioneri" završili sezonu kao petoplasirani tim.
Ekipe koje su osigurale plasman u Ligu šampiona: Mančester siti, Arsenal, Liverpul, Aston Vila, Real Madrid, Barselona, Đirona, Atletiko Madrid, Bajer Leverkuzen, Štutgart, Bajern, Lajpcig, Borusija Dortmund, Inter, Milan, Bolonja, Juventus, Atalanta, PSŽ, Monako, Brest, PSV, Fehenord, Sporting Lisabon, Seltik i Šturm Grac.
Mesta koja nedostaju: Osvajač Lige šampiona, osvajkač Lige Evrope i šampion Belgije.
Ekipe koje se nadaju: Briž, Union Sen Žil (Belgija), Šahtjor (Ukrajina, šampion), Benfika (Portugalija, vicešampion), Roma (Italija, šesti), Ajntraht Frankfurt (Nemačka, šesti).
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
21.02.2025 09: 50
U Nionu će danas od 12.00 časova biti održan žreb osmine, četvrtfinala i polufinala UEFA Lige šampiona.
18.02.2025 10: 35
Milan od 18.45 (TV Arena 1 Premium) dočekuje Fejenord u revanšu plej-ofa osmine finala UEFA Lige šampiona.
22.01.2025 20: 40
Fudbaleri Lajpciga su savladali Sporting 2:1 (1:0) u sedmom kolu UEFA Lige šampiona.
10.12.2024 22: 56
Zbog povrede Kilijan Mbape je morao da izađe iz igre u 35. minutu. Srpski internacionalac Lazar Samardžić dobio je šansu tek u 58. minutu igre u Bergamu
pre 24 minuta 10: 34
Za Portugalca pored Intera i Juventusa, zainteresovana i Barselona.
pre 1 sat 09: 53
Hudžanda predstavila srpskog trenera kome je ovo 22. klub u karijeri.
pre 1 sat 09: 24
Bivši trener Partizana iamo je potrebu da još jednom objasni zašto je na sudu sa crno-belima.
pre 1 sat 09: 04
Ekipa iz Birmingema porazom od lidera 1:4 prekinula rekordnu seriju od 11 uzastopnih pobeda u svim takmičenjima.
Ostavite komentar