
pre 5 sati 23: 31
Primera La Liga: Vatreni remi Valensije i Sosijedada
"Slepi miševi" odigrali 1:1 protiv ekipe iz San Sebastijana na startu Primere La Lige.
Fudbaler Pariz Sen Žermena, Lukas Ernandez, doživeo je povredu u četvrtfinalnom okršaju Lige šampiona sa Borusijom iz Dortmunda, koji je njegova ekipa izgubila (0:1), i zako zagorčao budućnost svom klubu, ali i reprezentaciji.
Naime, usled peha sa kojim već neko vreme muči muku, štoper Francuske neće biti u stanju da pomogne svom nacionalnom timu na predstojećem Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.
Lukas se povredio u duelu sa Niklasom Filkrigom, posle čega je napadač Borusije i postigao odlučujući pogodak za svoju ekipu.
Nakon što su urađeni testovi, potvrđeno je najgore - Francuzu je pukao prednji ukršteni ligament. Upravo zbog identične nezgode, defanzivac je propustio čitav prolećni deo prošle sezone.
Klub se javio sa informacijom da će Ernandez podleći operaciji, te da će se tek posle znati tačna dužina oporavka, mada je i već sada poznato da će rehabilitacija potrajati.
„Tokom dana je obavljena magnetna rezonanca kojom je potvrđena dijagnoza koju su klupski lekari potvrdili u sredu uveče. Igrač će narednih dana biti podvrgnut operaciji posle koje će biti jasnije kada može da se očekuje njegov povratak u trenažni proces“, navedeno je u saopštenju Pari Sen Žermena.
Francuzi su u Grupi D sa Poljskom, Holandijom i Austrijom - veoma izazovna skupinam, a izostanak Ernandeza će definitivno naškoditi timu.
Prošlo je više od dve decenije od završetka krvavih sukoba između Ruande i Demokratske Republike Kongo, tokom kojih je živote izgubilo više od pet miliona ljudi. Ipak, umesto vojnika i tenkova, danas ova dva afrička suseda vode novi oblik borbe: marketinški rat na fudbalskim dresovima evropskih velikana.
Kad sportisti iz regiona potpisuju višemilionske ugovore u Italiji, Španiji ili SAD, ne pitaju se samo o klauzulama i bonusima, već i o tome gde će platiti porez, jer između dva sponzorska spota i tri treninga, jedna odluka o prebivalištu može doneti ili odneti desetine miliona evra.
Francuski fudbalski gigant Paris Saint-Germain objavio je na Bitcoin konferenciji u Las Vegasu da u bilansu kluba drži 120 bitcoina, trenutne vrednosti oko 14,5 miliona dolara.
Tema tužbi protiv Manchester Cityja izazvala je podele među navijačima.
Fudbal danas sve više nalikuje velikim korporacijama nego sportskim klubovima kakve smo znali pre nekoliko decenija. Ključni razlog za to su ogromni novčani iznosi koji cirkuliraju, a koji se kreću od vrtoglavih transfera igrača do astronomskih ugovora o TV pravima.
30.04.2024 20: 43
Na prethodnih šest mečeva, Borusija je ostvarila jedan trijumf, tri puta je bilo nerešeno, dok su Parižani slavili dva puta. Borusija i PSŽ već su odmerili snage ove sezone u okviru grupe F
16.04.2024 09: 00
Fudbaleri Barselone će dočekati Pari Sen Žermen od 21 čas u revanšu čevrtfinala Lige šampiona, dok će u istom terminu Atletiko Madrid gostovati Borusiji u Dortmundu.
10.04.2024 11: 50
Posle spektakla koji ste imali prilike da gledate sinoć, kada su Real Madrid i Mačester siti remizirali 3:3, a isto učinili i Arsenal i Bajern - 2:2, ništa manje se ne očekuje ni večeras.
11.07.2025 12: 00
Parižani ne mogu da računaju na defanzivce Vilijana Paća i Lukasa Ernandeza.
pre 5 sati 23: 31
"Slepi miševi" odigrali 1:1 protiv ekipe iz San Sebastijana na startu Primere La Lige.
pre 5 sati 23: 23
Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras ekipu Atalante rezultatom 2:1 u prijateljskoj utakmici, koja je odigrana u Bergamu.
pre 5 sati 23: 21
Ekipa iz Roterdama slavila protiv Ekscelziora u drugom kolu Eredivizije.
pre 6 sati 23: 02
"Kneževi" pobedili Avr, Tuluz slavio na Azurnoj obali.
Ostavite komentar