15.03.2023 22:54
Kralj suvereno brani krunu u Ligi šampiona, Benzema opet presudio nemoćnom Liverpulu Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

"Kralj" ne skida krunu, nastaviće da brani trofej Lige šampiona i u četvrtfinalu. Real je raspametio "Enfild" i na "Santijago Bernabeu" doneo prednost od 5:2, a Liverpul je samo potvrdio svoju ćudljivost ove sezone i nije imao snage, ni moći da u Madridu čak i nagovesti iznenađenje. Samo zahvaljujući sjajnom golmanu Alisonu, posle 90 minuta na semaforu je stajalo 1:0 (0:0) za Špance golom Karima Benzeme. Real će čekati petak i žreb za četvrtfinale u kome su još Napoli, Benfika, Čelsi, Bajern, Milan, Inter i Mančester siti.

Odličan fudbal gledao je fudbalski svet sa stadiona "Santijago Bernabeu" dve vrhunske ekipe, ali ne i golove u prvih 45 minuta. Zasluga, pre svega čuvara mreže Alisona Bekera koji je na čudesan način zaustavio udarac Vinisijusa Žuniora sa pet metara u 14. minutu, a zatim je ukrotio i udarac Kamavinge sa ivice šesnaesterca.

Menadžer Liverpula Jirgen Klop na teren je poslao maksimlano ofanzivnu postavu sa kvartetom ofanzivaca i samo mu je gol nedostajao da "zakuvava" meč. Imao je Darvin Nunjez priliku posle tranzicije već u 7. minutu. Međutim, šutirao je u Kurtou. Isti ishod bio je viđen u 33. minutu, opet je golman Reala izašao kao pobednik.

Real je dobro koristio prednost u veznom redu, nije uspevao kao na "Enfildu" da više koristi prostor za Vinisijusa Žuniora iza leđa Aleksandra Arnolda. Međutim, imali su prednost od 5:2 iz prvog meča i nisu mnogo žalili za propuštenim prilikama.

Nastavio je Alison Beker da briljira na "Bernabeu", skidao je zicere Valverdeu (53), pa krotio udarce Benzeme. Menjao je Klop, ubacio je Bobija Firmina umesto Darvina Nunjeza, ali odbrana Madriđana je bila sve čvršća što se meč primicao kraju. Mogao je Valverde bolje da završi lepu akciju, šutirao je glavom preko prečke. Liverpula nigde nije bilo u nastavku, gol u mreži Kurtoe bi im sigurno podigao moral, ali i kad su stizali do šesnaesterca izostajao je "fajnal tač".

Kad je Karim Benzema srećno stigao do gola u 78. minutu, na asistenciju Vinisijusa Žuniora sa zemlje, sve je bilo rešeno na "Bernabeu". Liverpul je istakao "belu zastavu", na kraju je sudija Cvajer gledao VAR zbog potencijalnog penala za Real, ali je dobro procenio jer je lopta Cimikasa pogodila u koleno, pa se odbila u ruku.

Real Madrid - Liverpul 1:0 (0:0)

Stadion: Santjago Bernabeu
​Sudija: Feliks Cvajer (Nemačka)
Strelac: Benzema u 78. minutu

Real Madrid: Kurtoa - Karvahal (od 86. Lukas Vaskez), Militao, Ridiger, Naćo - Kros (od 84. Čuameni), Kamavinga, Modrić (od 81. Sebaljos) - Valverde, Benzema (od 81. Rodrigo), Vinisijus Žunior (od 84. Asensio).

Liverpul: Alison - Aleksander-Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson - Žota (od 57. Eliot), Fabinjo, Milner (od 73. Okslejd Čemberlen) - Salah, Nunjez (od 57. Firmino), Gakpo.