Rasplet u grupi E: Atletiko i Lacio u nokaut fazi, Fejenord ide u Ligu Evrope, Seltik završio učešće u Ligi šampiona

13.12.2023 22:57
Duel fudbalera Atletika i Lacija Tanjug/AP Photo/Pablo Garcia
Duel fudbalera Atletika i Lacija

Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su 2:0 (1:0) protiv Lacio u 6. kolu UEFA Lige šampiona.

Ovaj meč nije imao takmičarski zanačaj, budući da su obe ekipe obezbedile plasman u nokaut fazu elitnog evropskog takmičenja.

Prednost domaćinima doneo je Antoan Grizman već u šestom minutu, kada ga je uposlio Samuel Lino. U 39. Mario Hermoso je udvostručio vođstvo svog tima, ali je posle VAR provere gol poništen.

Ipak, odbrana Rimljana kapitulirala je ponovo u 51. minutu kada je Lino pored asistencije, ma svoj učinak dodao i pogodak za konačnih 2:0.

U drugom meču ove grupe, sastav Seltika trijumfovao je protiv Fejenorda 2:1 (1:0), i to golom Gustafa Lagerbilkea u nadoknadi vremena.

Početnu prednost škotskom klubu doneo je sa bele tačke Luis Palma, a na 1:1 poravnao je Jankuba Minte u 82. minutu.

Tim Seltika iako je bio bez šansi za proleće u Evropi, želeo je do prve pobede u ligi šampiona, a to mu je doneo pomenuti Lagerbilke, koga je na drugoj stativi perfektno pronašao Met O'Rajli.