UEFA Liga šampiona

24.10.2023 22:53
(VIDEO) Megvajer i Onana heroji Mančester junajteda: Gudelj strelac u porazu Sevilje Twitter/Manchester united

Prvi dan trećeg kola grupne faze Lige šampiona nam je doneo neke zanimljive rezultate i strelce.

Na Old Trafordu je Hari Megvajer pogotkom u 72. minutu doneo pobedu Mančester junajtedu. Kopenhagen se do primljenog gola držao veoma dobro, imao čak priliku da povede, ali će se na kraju u Dansku vratiti bez bodova. Iako je Megvajer postigao gol, apsolutni heroj je Andre Onana koji je odbranio penal Džordanu Larsonu u 97. minutu meča.

Ekipa Erika Ten Haga je tako upisala prvu pobedu u ovoj sezoni elitnog evropskog takmičenja. Nakon tri odigrana kola se nalaze na trećoj poziciji sa tri osvojena bod, a Danci su na poslednjem mestu sa jednim bodom.

Grupa B će biti neizvesna do samog kraja. Arsenal je na teškom gostovanju Sevilji uspeo da izvuče pobedu 2:1 (0:1).

Poprilično uspreno prvo poluvreme je presekao Gabrijel Martineli pogotkom u nadoknadi prvog dela. Drugih 45 minuta je donelo znatno otvoreniji fudbal. "Tobdžije" su prvo uvećale prednost preko Gabrijela Žezusa, ali je Nemanja Gudelj na asistenciju Ivana Rakitića postigao gol za 1:2.

U Francuskoj se igrao meč Lensa i PSV-a gde nije bilo pobednika 1:1 (0:0). Johan Bakajoko je doneo vođstvo Holanđanima u 54. minutu, a u 65. je Vahi poravnao rezultat.

Arsenal i Lens zauzimaju prvu i drugu poziciju u grupi B sa šest odnosno pet bodova, dok Sevilja i PSV imaju po dva.