(KRAJ) Liga šampiona: Real u spektaklu osvojio Napulj

03.10.2023 22:55
(KRAJ) Liga šampiona: Real u spektaklu osvojio Napulj Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Napoli na stadionu "Dijego Armando Maradona" igra protiv Reala derbi meč drugog kola Grupe "C" Lige šampiona. Napolitanci su stabilizovali formu, stavili pod tepih problem sa Osimenom i žele da sruše "Kralja". Imaju i motiv više da namršte bivšeg trenera Karla Anćelotija koji je do 2019. godine postavljao temelje sadašnjeg tima.

U istoj grupi je Union Berlin je pred 73.000 navijača na "Olimpijskom stadionu" vodio protiv Brage 2:0, a onda izgubio 3:2 uz gol Kastra u 90+4. minutu!

Biće veoma interesantno i na "Đuzepe Meaci" gde Inter, u reprizi prošlogodišnjeg četvrtfinala, dočekuje Benfiku. Prošle sezone je bilo 3:2, ali samo jer su se domaćini opustili u finišu pri vođstvu od 3:0 dozvolivši gostima da ublaže poraz.

Mančester junajted i Bajern su favoriti za pobedu u A grupi, ali se mnogo vatre očekuje u mečevima Grupe "B" i neizvesni ishodi u duelima Lans - Arsenal i PSV - Sevilja.

Grupa A

Mančester junajted – Galatasaraj 2:3 (1:1)

Napoli - Real Madrid 2:3 (1:2)
/Ostigard 19, Zjelinski 54 pen - Vinisijus Žunior 27, Belingem 34, Meret 78 a.g./

Kraj na svim mečevima, bilo je spektakularnih golova

Kraj svih šest mečeva Lige šampiona, slavlje Reala, Intera, Bajerna, senzacije Galatasaraja i Lansa.

03.10.2023. 22:52

90+5. minut: PSV se spasava poraza

PSV stiže do izjednačenja protiv Sevilje, Teze je posle kornera i karambola ubacio loptu u mrežu sa par metara.

03.10.2023. 22:45

87. minut: En Nesiri za novo vođstvo Sevilje

Ni dva minuta nije trajala radost PSV-a, En Nesiri je doneo Sevilji novo vođstvo.

03.10.2023. 22:42

85. minut: De Jong donosi izjednačenje PSV-u

Iskusni De Jong sa penala koji je napravio Serhio Ramos donosi izjednačnje PSV-u.

03.10.2023. 22:41

83. minut: Tel za preokret Bajerna

Bajern je stigao do preokreta na Parkenu. Kejn je loptu prebacio glavom ka Mileru, on je nesebično poslužio Tela za laku egzekuciju.

03.10.2023. 22:40

81. minut: Ikardi se ispravio Galata vodi na Old Trafordu

Šta radi odbrana Junajteda? Užasna reakcija Amrabata, Ikardi je sam krenuo ka golu i prebacio Onanu. Vodi Galatasaraj 3:2.

03.10.2023. 22:38

78. minut: Bomba Valverde, Real vodi 3:2

Au, kakva golčina Valverdera za vožstvo Reala 3:2. Urugvajac je opalio sa 20 metara, lopta se od prečke i leđa Mereta odbila u mrežu. Neodbranjivo.

03.10.2023. 22:36

78. minut: Ikardi promašio penal

Kakav užasan pogez Kazemira, faul za penal i crveni karton. Međutim, Onana je odbranio udarac Ikardija.

03.10.2023. 22:30

71. minut: Galatasaraj drugi put izjednačio na "Old Trafordu"

Ponovo je Galata brzo utišala Old Traford. Akturkoglu je rutinski završio dobru tranziciju i novi kiks odbrane Junajteda - 2:2.

03.10.2023. 22:29

69. minut: Preokret u Francuskoj, Lans vodi

Vodi Lans protiv Arsenala 2:1, strelac je Vahi.

03.10.2023. 22:25

67. minut: Gudelj strelac za Sevilju, Bajern izjednačio, Junajted poveo

Tri gola u istom minutu. Prvo je Musijala udarcem sa 16 metara doneo Bajernu izjednačneje u Kopenhagenu, onda je Hojlund drugiom golom doneo prednost Junajtedu, a za nas najlepši momenat je gol Nemanje Gudelja za vođstvo Sevilje u Ajndhovenu. U padu je srpski reprezentativac zakucao loptu u mrežu.

03.10.2023. 22:21

62. minut: Inter probio odbranu Benfike

Odbranu Benfike konačno je popustila u 62. minutu. Damfris je poslao odličnu povratnu loptu koju je Tiram sa sedam metara spakovao u mrežu. Inter vodi 1:0.

03.10.2023. 22:15

57. minut: Šok za Bajern, Kopenhagen vodi

Vodi Kopenhagen protiv Bajerna. Larager je posle odbitka poslao loptu u mrežu.

03.10.2023. 22:14

54. minut: U Napulju 2:2, Zjelinski strelac sa penala

Napoli je iskoristio penal, Zjelinski izjednačuje na 2:2.

03.10.2023. 22:11

52. minut: Penal za Napoli! Načo igrao rukom

Penal za Napoli. Gledao se VAR, lopta je pogodila Nača u ruku posle pokušaja Osimena.

03.10.2023. 22:09

52. minut: Sevilja poništen gol

Vodi Sevilja u Ajndhovenu 1:0. Pedrosa je srećno stigao na 10 metara od gola i pogodio dalji ugao. Međutim, sudija je posle pregledanja VAR-a poništio gol zbog igranja rukom.

03.10.2023. 22:03

Počela su druga poluvemena na šest mečeva Lige šampiona

Počela su druga poluvremena na šest mečeva Lige šampiona.

03.10.2023. 21:49

Poluvremena na svim mečevima: Samo Real Vodi

Poluvremena na šest mečeva Lige šampiona. Bilo je sedam golova, samo Real ima prednost u Napulju.

03.10.2023. 21:35

34. minut: Preokret Reala u Napulju, Belingem za vođstvo 2:1

Real je brzo napravio preokret a strelac je ponovo Džud Belingem. Prošetao se kroz odbranu Napulja kao slalomaš izmešu kapija i zakucao loptu u mrežu. Neverovatni Englez, njegov deveti gol u sezoni za vođstvo 2:1.

03.10.2023. 21:29

27. minut: Real izjednačava u Napulju

Pravo niotkud izjednačenje u Napulju. Di Lorenco je napravio kardinalmnu grešku, a Vinisijus Žunior poklone ne prašta - 1:1.

03.10.2023. 21:25

25. minut: Lans izjednačuje protiv Arsenala na 1:1

Lans se vraća u igru, izjednačili su protiv Arsenala 1:1. Golman Raja je poslao loš pas, Vahi je sjajno asistirao Tomasonu a ovaj još lepše, tehničkim udarcem, smestio loptu u mrežu. Gol iz tri poteza.

03.10.2023. 21:23

23. minut: Ko će ako ne Zaha Mančesteru

Vilfred Zaha izjednačio je na Old Trafordu protiv bivšeg kluba. Napadač Galatasaraja se izborio u duelu sa Daloom za prostor, šutirao i lopta je od bloka završila preko golmana Onane - 1:1.

03.10.2023. 21:20

19. minut: Vodi Napoli protiv Reala, strelac Ostigard

Real je imao više od igre, zicer Rodriga u 10. minutu, ali je Napoli poveo. Štoper Nejtan je posle prekida pogodio prečku, a odbitak je Ostigard glavom sproveo u mrežu.

03.10.2023. 21:18

17. minut: vodi Junajted, strelac Hojlund

Vodi Mančester junajted protiv Galatasaraja 1:0. Rašford je pobegao odbrani, poslao jak centaršut, ali Hojlund je naleteo iz drugog plana i glavom zakucao loptu u mrežu.

03.10.2023. 21:15

14. minut: Gabrijel Žezus Donosi prednost Arsenalu u Lansu

Prvi gol večeras i to u mreži Lansa. Saka je asistirao, a Gabrijel Žezus sa 15 metara zaparao mrežu za vođstvo Arsenala 0:1.

03.10.2023. 21:12

13. minut: Golgeteri još "štrajkuju"

Igra se dobro i otvoreno na svim mečevima, ali za sada golmani odnose pobede nad golgeterima koji su još u "štrajku". Di Marija (Benfika) je pogodio prečku protiv Intera, Meret (Napoli) je odbranio zicer Rodrigu (Real)...

03.10.2023. 21:00

Počeli su mečevi drugog kola u grupama A, B, C i D

Počeli su mečevi drugog kola u grupama A, B. C i D lige šampiona. Derbi se igra u Napulju gde domaćin dočekuje Real, na "Đuzepe Meaci" Inter dočekuje Benfiku.

03.10.2023. 20:48

Preokret u Berlinu i pobeda Brage 3:2