Izvor: Tanjug

19.09.2023 18:05
Loše se piše crveno-belima: Omladinci Crvene zvezde poraženi od Mančester sitija FK Crvena zvezda

Omladinci Crvene zvezde doživeli su poraz na startu UEFA Lige za mlade pošto ih je Mančester siti danas kao domaćin savladao rezultatom 5:2.

Izabranici Nenada Milijaša su dugo odolevali "građanima", ali su poklekli u finišu poluvremena, kad je Emilio Lorens matirao golmana i kapitena Zvezde Stefana Marinkovića.

Isti igrač je duplirao prednost domaćina u 48. minutu, a zatim su Vilijam Dikson u 50. i Kejn Tejlor u 55. minutu golovima osigurali pobedu Sitija.

Jovan Mijatović je golom u 57. minutu ublažio poraz srpskog kluba, a zatim je rezervista Mateja Bubanj smanjio na 2:4 golom u 78. minutu.

Konačnih 5:2 postavio je Džejden Heski, sin bivšeg napadača Liverpula i reprezentacije Engleske Emila, golom u 81. minutu.

U drugom meču grupe G, Lajpcig je kao gost pobedio Jang bojs rezultatom 3:1. U drugom kolu Crvena zvezda će ugostiti Jang bojs 4. oktobra, a istog dana će Lajpcig biti domaćin Mančester Sitiju.

Pobednik grupe će se plasirati direktno u osminu finala.