UEFA Liga konferencije

(KRAJ) Partizan - Nordsjeland (0:1): Osman pogodio za trijumf Danaca u Beogradu

31.08.2023 22:50
(KRAJ) Partizan - Nordsjeland (0:1): Osman pogodio za trijumf Danaca u Beogradu MN Press

Partizan, sada i zvanično, ove sezone neće biti učesnik grupne faze niti jednog UEFA takmičenja. Crno-beli su nakon poraza u Danskoj (0:5), doživeli isti i na svom stadionu, jer je Nordsjeland u Humskoj bio bolji sa 1:0 (1:0).

Partizan - Nordsjeland 0:1 (0:1)

Stadion: Partizana
Sudija: Kevin Klensi (Škotska)
Strelci: Osman 30. minut

PARTIZAN (4-2-3-1):

Jovanović – Stojković, Marković, Ilić, Antić – Kanute (od 60. Šćekić), Belić – Severina (od 60. Kalulu), Natho (od 46. Zajad), Menig (od 46. Trifunović) – Saldanja (od 71. Nikolić).

NORDSJELAND (4-3-3): A. Hansen – Hej, K. Hansen, Nagalo, Frese – Dorgeles, Tverskov (od 46. Askone), Svenson (od 69. Sertdemir) – Antman, Nigren, Osman (od 46. Harder, od 61. Jensen-Abju).

(UŽIVO) Partizan - Nordsjeland

31.08.2023. 22:50

KRAJ Partizan - Nordsjeland 0:1

Fudbaleri Partizana večeras od 21.00 (TV Arena 2 Premium) na svom stadionu dočekuju Nordsjeland u revanš utakmici kvalifikacija za Ligu konferencija. Prvi meč u Danskoj završen je ubedljivom pobedom domaćina (5:0), tako da je crno-belima za prolaz potreban trijumf od minimum šest golova razlike.

31.08.2023. 22:41

83. minut: Isključenje Nemanje Nikolića

Samo desetak minuta po ulasku u igru, napadač Partizana je zaradio crveni karton. Prvo je dobio žuti u 76. a potom i drugi u 83. te su crno-beli ostali sa desetoricom na terenu.

31.08.2023. 22:32

74. minut: Kalulu probao atraktivno, ali bez golova

Aldo Kalulu je na veoma lep način pokušao da zatrese mrežu gostiju, ali u tome nije uspeo. Pokušao je ofanzivac crno-belih da lobuje golmana, što mu je pošlo za rukom, ali lopta nije išla u pravcu gola.

31.08.2023. 22:15

55. minut: Bez šansi na startu drugog dela

Deset minuta po nastavku igre nije bilo prevelikih uzbuđenja na stadionu Partizana.

31.08.2023. 21:45

45. minut: Novi pokušaj Natha sa distance

Ponovo je Izraelac oprobao udarac izvan šesnaesterca, ali je golman gostiju bio dobro postavljen i uhvatio je "živu" loptu.

31.08.2023. 21:30

30. minut: Gol! Gosti poveli u Humskoj

Pre samo nekoliko minuta Ibrahim Osman je imao prilik da se upiše u strelce. Tada je nije iskoristio, ali sada jeste. Dobio je pas na ivici peterca, odakle mu nije bilo teško da zatrese mrežu za 0:1.

31.08.2023. 21:26

26. minut: Nordsjeland propustio zicer

Ibrahim Osman je sjajno istrčao kontranapad, te je majstoriski iz igre izbacio Aranđela Stojkovića, ali nije bio dovoljno precizan i lopta je završila pored gola.

31.08.2023. 21:24

24. minut: Saldanja tražii penal, dobija žuti karton

Napadač Partizana, Mateuš Saldanja pao je na zemlju u protivničkom kaznenom prostoru i tražio jedanaesterac, ali mu je glavni arbitar Kevin Klensi. pokazao žuti karton zbog simuliranja.

31.08.2023. 21:08

9. minut: Natho pokušao sa distance

Bibars Natho je oprobao svoj udarac sa nekih dvadeset metara, ali lopta nije bila previše snažna i precizna, te nije bilo previše problema za golmana Nordsjelanda, Andreasa Hansena.

31.08.2023. 21:01

1. minut: Meč je počeo

Utakmica je počela, početni udarac izveli su gosti i krenuli u mirnu izgradnju napada. Crno-beli su od starta u visokom presingu, ideja je očigledno da se što pre dođe do gola.

31.08.2023. 20:11