UEFA Liga konferencije

24.08.2023 20:22
(KRAJ) Nordsjeland - Partizan 5:0: Katastrofa crno-beli u Danskoj, revanš "nemoguća misija" FK Partizan

Nordsjeland stoji Partizanu na putu za grupnu fazu Lige konferencije. Današnji prvi meč plej-ofa (18.30, TV Arena 1 Premium) neće možda ni nagovestiti putnika među 32 najuspešnijke ekipe u LK, ali će dati odgovor, pre svega crno-belima, da li su napravili korak napred u igri, organizaciji, ali i pristupu, koji ih je umalo koštao eliminacije od Sabaha.

Trener Igor Duljaj je najavio intenzivan meč, sa agresivnim rivalom, mladim, brzim igračima, ali je jasan bio i kada je rekao da je "Partizan u Dansku došao po pobedu, a da bi svaki pozitivan rezultat bio dobrodošao". Činjenica iz revanša sa Sabahom je da su Severina i Saldanja "porasli" u formi, adaptaciji sa Menigom, da bez Bibarsa Natha teško da može da se organizuje kvalitetnija igra, a da odbrana ima svoje mane, ali i odličnog golmana Aleksandra Jovanovića.

Danci su za 25 miliona plus pet miliona bonusa prodali Lionu najopasnijeg igrača Ernesta Nuamaha i sebi umnogome sasekli krila. Jer, krilni napadač iz Gane je brzinom i kvalitetom "bušio" odbrane kao šilom i na treneru Johanesu Torupu je da pronađe alternativu. Ili u igraču ili u načinu igre.

Teren sa hibridnom veštačkom travom nove generacije može da bude dodatni problem za crno-bele jer se lopta po njemu brže kreće, a Nordsjeland je na nju naviknut. Međutim, ishod će kreirati igrači, teren je isti za sve...

Treba podsetiti da je Partizan u dvomeču za LE 2018. godine oba puta pobedio Nordsjeland 3:2 i 2:1.

Nordsjeland - Partizan 5:0 (2:0)

Stadion: "Rajt do drim park".
​Sudija: Igal Frid (Izrael).
Strelac: Frese u 11, Ingvartsen u 43. iz penala, 68. iz penala, Viladsen u 73, Ilić 88.  minutu autogol.

NORDSJELAND: A. Hansen – Viladsen, K. Hansen (od 74. Hej), Nagalo, Freze – Diomande (od 74. Dorgeles), Tverskov, Svenson – Nigren (od 54. Antman), Ingvartsen (od 82. Harher), Osman (od 82. M. Hansen).

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Marković, Ilić, Antić - Kanute (od 59. Baždar), Šćekić - Severina (od 78. Nikolić), Natho, Menig (od 59. Kalulu) - Saldanja (od 86. Trifunović).

(UŽIVO) Nordsjeland - Partizan

24.08.2023. 20:25

Kraj meča, debakl Partizana

Kraj meča, debakl Partizana.

24.08.2023. 20:18

88. minut: GOOOL" Vodi Nordsjeland 5:0, autogol Mihaila Ilića

Kulimacija nemoći Partizana, autogol Mihaila Ilića. prešla je štoperu lopta preko noge, ni Jovanović nije dobro intervenisao. Katastrofa crno-belih.

24.08.2023. 20:12

85. minut: Opet sreća uz Partizan

Tresla se samo stativa gola Partizana, pa je zatim Jovanović još jednom odbranio zicer (Hansen).

24.08.2023. 20:07

78. minut: Da nema Jovanovića...

Primio je Aleksadnar Jovanović četiri gola, ali je spasio još toliko. Osman je bio sam pred njim i nije ga savladao. Partizan je ponovo nestao sa terena.

24.08.2023. 20:03

73. minut: GOOOL! Vodi Nordsjeland 4:0, strelac Viladsen

Partizan je na konopcima, Viladsen je postigao gol kao na treningu. Osman je prošao po starni, Ingavrtsen je petom loptu prosledio ka desnom beku Viladsenu koji je sa dva metra loptu prebacio preko gol linije. Kalulu je sve to samo posmatrao.

24.08.2023. 19:57

68. minut: GOOOL! Vodi Nordsjeland 3:0, Ingavrtsen strelac iz penala

Ingvartsen je odličan izvođač penala, drugi put je matirao Jovanovića.

25.08.2023. 19:55

66. minut: Novi penal za Nordsjeland, Škećić igrao rukom

Drugi penal za Dance, Šćekić je igrao rukom.

24.08.2023. 19:51

62. minut: Neiskorišćena najveća prilika za Partizan

Svetozar Marković je propustio najveću priliku na meču. Odbila se lopta do štopera Partizana posle prekida, šutirao je iz prve, nma nesreću pravo u golmana. U kontri je golman Jovanović odbranio zicer.

24.08.2023. 19:48

60. minut: Veliki promašaj Diomandea

Sreća za Partizan, Diomande je sa četiri metra glavom prebacio loptu preko prečke. Odličan centaršut Viladsena nije iskorišćen.

24.08.2023. 19:46

58. minut: Povreda Kvinsija Meniga

Povredio se Kvinsi Menig, morao je van igre, ušao je Kalulu.

24.08.2023. 19:44

55. minut: Danci ponovo preuzeli igru

Kratko je trajala bolja igra crno-belih. Ponovo su Danci preuzeli kontrolu igre, dobro se kreću, mirno kombinuju, sreća da Diomande voli potez više, pa je umesto šuta sa deset metara odlučio da dribla.

24.08.2023. 19:37

48. minut: Ambiciozniji start Partizana

Neki novi Partizan, mnogo ambiciozniji izašao je u drugom delu. Pomerili su linije prema golu rivala, Aranđel Srojković je pokušao sa distance, lopta je išla pravo u golmana. Saldanja je imao solo prodor, nije uspeo da prođe poslednju prepreku.

24.08.2023. 19:33

Počeo je drugi deo, nema promena u sastavu

Nema promena u sastavu, počelo je drugo poluvreme.

24.08.2023. 19:17

45+2. minut: Kraj prvog dela, Danci zasluženo vode 2:0

Nordsjeland je u svakom smislunnadigrao Partizan i zasluženo vodi 2:0. Crno-beli su bili bez energije, plana, i potpuno bezopasni.

24.08.2023. 19:13

43. minut: GOOOL! Vodi Nordsjeland 2:0, strelac Ingvartsen iz penala

Ingvartsen se isparvio za promašaj pre dva minuta, prevario je Jovanovića sa bele tačke.

24.08.2023. 19:12

42. minut: Penal za Nordsjeland

Penal za Nordsjeland. Lopta je pogodila Nikolu Antića u ruku.

24.08.2023. 19:11

40. minut: Sreća za Partizan, veliki promašaj Ingvartsena

Sreća za crno-bele, lako je moglo biti 2:0. Osman je kao vihor prošao kroz odbranu crno-belih, primio loptu i pogodio stativu. Odbitak je stigao do Ingvartsena na pet metara, a "sedmica" Nordsjelanda je šutirao preko gola.

24.08.2023. 19:00

30. minut: Danci bolji do sada

Danci su bolji do sada. Odlično koriste igrače između linija i pasove na krila iz kojih pokušavaju da ugroze Jovanovića. Brži su od crno-belih i to za sada obilato koriste. Fudbaleri crno-belih prave nedozvoljeno mnogo grešaka u opasnoj zoni.

24.08.2023. 18:54

25. minut: Partizan traži kontra igru

Danci su "uzeli pod svoje" goste iz Beograda, koji još traže kontra igru. Iako nema presinga, Partizan za sada igra presporo da bi stvorio neku opasniju situaciju pred golom. Imaju dosta prostora za napade po krilima, za sada to ne koriste. Mnogo je grešaka u pasu u poslednjoj trećini.

24.08.2023. 18:46

15. minut: Veliki promašaj Nigrena

Gol je paralisao igrače Partizana, imali su Danci jednu tranziciju koja se završila velikim promašajem Nigrena. sa tri metra je prebacio loptu preko gola. Doduše, možda bi bio ofsajd, ne Nigrena već u začetku akcije.

24.08.2023. 18:42

11. minut: GOOOL! Vodi Nordsjeland 1:0, strelac Frese

Kakva bomba Fresea! Levi bek Nordsjelanda je naleteo na odbijenu loptu i sa 17 metara poslao pravu bombu u sam gornji ugao nemoćnog Jovanovića.

24.08.2023. 18:40

10. minut: Prvi pokušaj crno-belih

Prvi ofanzivni pokušaj crno-belih. Menig je pokušao sa 16 metara, ali šut je išao pravo u golmana.

24.08.2023. 18:36

5. minut: Diomande pao, penala nema

Otvoreno se igra na početku na obe strane. Danci igraju napadački, što ostavlja crno-belima dovoljno prostora za napadačk akcije preko Severine i Meniga. Diomande je pokazao da će biti nezgodan u šesnaestercu crno-belih, bio je u sendviču Kanutea i Stojkovića, pao je, ali penala nema.

24.08.2023. 18:30

Počeo je meč u Danskoj

Počeo je meč u Danskoj, Nordsjeland bez jednog od najboljih igrača, Partizan bez suspendovanog Kristijana Belića.

24.08.2023. 18:15

Belić odrađuje kaznu, Pantić ponovo u konkurenciji

U odnosu na revanš sa Sabahom, crno-beli nemaju Kristijana Belića zbog isključenja, a među rezervistima Partizana nalazi se Danilo Pantić. Ostali kandidati da uđu tokom utakmice su: Stevanović, Filipović, Saničanin, Šehović, Stjepanović, Baždar, Kalulu, Trifunović, Petković, Pavlović i Nikolić.

24.08.2023. 18:10