UEFA Liga konferencije

Sari kritikovao sudiju: Nezamislivo je da Kreg Poson sudi evropske utakmice

17.02.2023 09:25 >> 09:27
Sari kritikovao sudiju: Nezamislivo je da Kreg Poson sudi evropske utakmice Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Trener Lacija, Maurisio Sari, kritikovao je glavnog arbitra na meču protiv Kluža (1:0), Krega Posona.

Rimljani su pred svojom publikom uspeli da zabeleže minimalnu pobedu nad rumunskim timom, ali uz dosta muke, a jedan od razloga za to bio je crveni karton u prvom poluvremenu.

Igrao se 15. minut kada je štoper domaćih, Patrik, načinio prekršaj na svojoj polovini, što je Poson procenio kao faul za direktno isključenje, sa čim se Sari apsolutno nije složio:

"Sve što mogu da kažem je to da je nezamislivo da on (Kreg Poson) sudi na evropskom nivou", rekao je Sari, pa pohvalio svog kapitena, Ćira Imobilea, strelca jedinog gola:

"Imobile je postigao jako težak gol, ali to je specijalitet kuće. Nadam se da će mu to malo razbistriti glavu. U noći kada se činilo da sve ide u pogrešnom pravcu, došli smo to pozitivnog rezultata", podvukao je Sari.

Lacio u narednom kolu Serije A gostuje Salernitani 19. februara, a revanš u Rumuniji zakazan je za sledeći četvrtak.