UEFA Liga konferencije

15.03.2023 19:52
Het-trik za tri minuta Gifta Orbana u mreži Basakšehira za plasman Genta u četvrtfinale Lige konferencija Tanjug/AP Photo/Olivier Matthys

Nigerijac Gift Emanuel Orban je het-trikom za tri minuta doneo Gentu pobedu u Turskoj protiv Basakšehira 4:1 (4:0) i plasman u četvrtfinale Lige konferencija. Mladi 20-godišnji Nigerijski krilni napadač je mrežu golmana Volkana tresao u 31, 32. i 34. minutu, što je najbrži het-trik u Ligi konferencija.

Gent je napravio u januaru sjajan posao kada je uložio 3,3 miliona evra iz norveškog Stebeka jer je on u devet mečeva postigao čak 12 golova. Na pet susreta u Žuliper ligi sedam pogodaka, na četiri u nokaut fazi Lige konferencija čak pet!

Do tog 31. minuta igralo se uglavnom na sredini terena, a onda je Nigerijac ispalio rafal, da bi Ugo Kujpers već u 37. minutu na semaforu ispisao 0:4. Ušao je na poluvremenu srpski internacionalac Danijel Aleksić da popravi utisak Basakšehira, ali se već znalo da je prvi među osam u Ligi konferencija plasman obezbedio belgijski tim za koji zbog povrede mišića nije igrao napadač Darko Lemajić.

Imao je Aleksić dobru mogućnost, međutim, šutirao je preko gola, da bi na samom kraju, posle velike prilike Haugea da postigne peti gol za goste, Adnan Januzaj ublažio ubedljiv poraz Basakšehira.