(VIDEO) Pešić u nadoknadi obradovao Stankovića i sprečio Čukarički da dođe do zasluženog boda

30.11.2023 22:55
Luka Adžić slavi gol MN Press
Luka Adžić slavi gol

Čukarički je bio na dobrom putu da ispiše novu stranicu istorije kluba, da osvoji prvi bod u grupnoj fazi Lige konferencije, ali je uz grešku sudije i velemajstorstvo Aleksandra Pešića u osmom minutu nadokande pobeda pripala Ferencvarošu 1:2 (1:0). Možda važnije od rezultata je potvrda treneru Igoru Matiću da je pokrenuo kvalitetne igrače da na terenu deluju i kao dobar tim.

Čukarički je pokazao zube, slaba izdanja u UEFA Ligi konferencije prebrisao je tokom poslednjih sedam dana, pa je nadigrao Ferencvaroš u prvom delu i na poluvremenu otišao sa prednošću. Pre svega, Brđani su uspreli da spreče tranzicije mašarskog šampiona, da ih svedu na dve prilike za 45 minuta, a da pritom uspeju sa nekoliko tranzicija da dođu do pogotka.

Ivanović i Kovač su doneli u kontri loptu do šesnaesterca, dodali do Luke Adžića koji je iskosa sa 15 metara lobovao Dibusa i već u 10. minutu doneo prednost. Imali su Miladinović i Đorđe Ivanović još dve prilike da uvećaju prednost, ali su bili izblokirani.

Brzi Adama Traore je pravio najviše problema odbrani srpskog tima, ali je golman Filipović dobro intervenisao u dva navrata.

Tri izmene na startu drugog dela, pa i četvrta posle tri minuta zbog povrede Adame Traorea, bili su jasan pokazatelj da Dejan Stanković nije bio zadovoljan igrom svog tima. Očigledno se kriza iz mađarskog šampionata prenela i na evropski nivo, jer nisu delovali kao tim koji se bori za proleće.

Imao je Ferencvaroš inicijativu, imao je i neke prilike, ali odbrana Čukaričkog delovala je kao sat, kad bi neko i "ispao" sa svoje pozicije stizala bi ispomoć saigrača. Uz nekoliko dobrih odbrana golmana Filipovića, Čukarički je držao rezultat sve do 83. minuta kada je Katona asistirao, a Zahariasen pronašao put lopte do mreže.

U sedam minuta nadoknade sudija El-Emara nije dosudio čist faul nad Singom u kontri, dugu loptu je maestralno primirio Pešić i sa 16 metara postigao je evro-gol za veliku radost mađarskog šampiona i osmeh trenera Dejana Stankovića.

Kada se sve sabere remi je trebalo da bude najpravedniji rezultat, ali Čukarički može da žali za nekim prilikama Ivanovića, pogotovo onoj u četvrtom minutu nadoknade. Dejanu Stankoviću za proleće u Evropi izvesno treba bod protiv Fiorentine u Budimpešti u poslednjem kolu.

Čukarički - Ferencvaroš 1:2 (1:0)

Stadion: Dubočice u Leskovcu.
Sudija: Mohamed Al-Emara (Finska).
Strelac: Adžić u 10. za Čukarički, a Zahariasen u 83. i Pešić u 90+8. minutu za Ferencvaroš. Crveni kartoni: Igor Matić (trener Čukaričkog) u 90+8.

ČUKARIČKI: Filipović - Stanković, Subotić, Kovačević, Tošić - Miladinović (od 80. Sing), Sisoko, Kovač (od 86. V. Jovanović), Ivanović - Adžić (od 70. Nikčević), Cvetković (od 86. Adetunđi).

FERENCVAROŠ: Dibus - Makreckis (od 46. Botka), Sise, Abena (od 69. Bešić), Ramirez (od 46. Ćivić) - Sigar (od 46. Listeš), Abu Fani, Zahariasen - Markinjos, Pešić, Traore (od 48. Katona).

02.12.2023. 15:32

1. minut Počeo je duel u Humskoj

Fudbaleri Vojvodine prvi su krenuli sa centra u meču koji je ovog vikenda u epicentru domaće fudbalske javnosti.

02.12.2023. 15:31

Igor Duljaj: Nezgodan protivnik

Strateg Partizana, Igor Duljaj, poželeo je da ekipa nastavi tamo gde je stala pre meča sa TSC-om.

"Za nas je svaka utakmica derbi, tako i ova utakmica sa Vojvodinom. Biće teško, oni su odigrali dve teške utakmice protiv Crvene zvezde i TSC-a. Popovićev rad tek sada dolazi do izražaja, igraju odlično, imaju dosta iskusnih igrača u timu, odlična ekipa i po tradiciji oni su uvek nezgodan protivnik po nas".

02.12.2023. 15:29

Ranko Popović: Prilika da vidimo koliko možemo

Trener Vojvodine, Ranko Popović, ne pravi pitanje oko blizine dva derbija sa večitim rivalima.

"Ne smeta mi što odmah posle Zvezde igramo sa Partizanom, čak je lepo što imamo tu priliku. To su utakmice na kojima treba da vidimo gde smo, one treba da ti pokažu dokle si stigao i šta radiš. Neće ta utakmica, kao što volimo da pričamo, biti neka utakmica godine ili decenije, ali svakako je prilika da mnogo toga pokažemo i da vidimo koliko možemo",

30.11.2023. 22:57

Kraj meča, pobeda Ferencvaroša

Kraj meča, pobeda Ferencvaroša.

30.11.2023. 22:56

90+8. minut: GOOOL! Ferencvaroš vodi 2:1, strelac Pešić

Kako je Ferencvaroš došao do trijumfa! Umesto faula nad Singom, sudija je dozvolio još jedan napad Ferencvaroša, Aleksandar Pešić je primio loptu na grudi na 16 metara i zatim postigaop majstorski gol za pobedu. Crveni katton za trenera Igora Matića...

30.11.2023. 22:49

90. minut: Igraće se sedam minuta u nadoknadi

Igraće se sedam minuta u nadoknadi.

30.11.2023. 22:41

83. minut: GOOOL! Ferencvaroš izjednačuje na 1:1, strelac Zahariasen

Napadao je Ferencvaroš i kada se činilo da je "oluja" prošla, Katona je dodao do Zahariasena koji je kroz šumu nogu poslao loptu u sam ugao.

30.11.2023. 22:27

70. minut: Ofanziva Ferencvaroša

Čukarički je sateran na svoju polovinu, gosti napadaju, ali odbrana domaćina za sada odoleva.

30.11.2023. 22:16

59. minut: Filipović brani, Ivanović propušta zicer

Mogao je Ferencvaroš do 1:1, ali i Čukarički do 2:0. Prvo je Filipović odbranio udarac Fanija sa 16 metara, da bi u kontri Ivanović slabo prihvatio loptu na 10 metara od gola i propala je velika prilika za domaćina.

30.11.2023. 22:05

48. minut: Problem za Stankovića, povredio se i Adama Traore

Nema dobrih vesti za goste, trener Dejan Stanković je morao posle tri minuta u drugom delu da izvrši i četvrtu izmenu jer se povredio najbolji napadač Adama Traore.

30.11.2023. 22:01

Počelo je drugo poluvreme, tri izmene kod gostiju

Počelo je drugo poluvreme, tri izmene kod gostiju, Botka, Ćivić i OListeš su na terenu.

30.11.2023. 21:46

Kraj prvog poluvremena, vodi Čukarički

Kraj prvog poluvremena, vodi Čukarički.

30.11.2023. 21:40

40. minut: Veliki promašaj Traorea

Adama Traore je propustio drugu najbolju priliku za Ferencvaroš. Sa šest-sedam  metara glavom je šutirao pored gola.

30.11.2023. 21:32

32. minut: Čukarički se "izvukao"

Opasan napad gostiju, prvo je Pešić zakasnio na centaršut Zahariesena, a zatim je Fanijev udarac uspeo da izbije u polje Sisoko.

30.11.2023. 21:26

27. minut: Ivanović izblokiran u poslednji čas

Mogao je domaćin do drugog gola, Đorđe Ivanović se dobro okrenuo na nekih 13 metara od gola, ali je bio izblokiran u poslednji čas. Posle tri vezana kornera nije došlo do promene rezultata jer je Dibus odbranio udarac Miladinovića sa 16 metara.

30.11.2023. 21:22

23. minut: Brđani za sada vrlo dobri

Čukarički se dobro nosi sa Ferencvarošem. Poveli su golom Luke Adžića, pripretio je i Miladinović, dok su defanzivno za sada veoma dobri i uspevaju da spreče neku opasniju akciju gostiju.

30.11.2023. 21:11

10. minut: GOOOL! Vodi Čukarički 1:0, strelac Luka Adžić

Luka Adžić nije mogao da izabere bolji momenat za prvenac ove sezone. Sa 15 metara iskosa sa leve strane je tehničkim udarcem (polu-lob) matirao Dibusa i doneo Čukaričkom prednost.

30.11.2023. 21:06

3. minut: Filipović brani udarac Traorea

Adama Traore je potvrrdio koliko je brz, pretrčao je odbranu, ali mu je golman Filipović ušao u šut.

30.11.2023. 21:00