UEFA Liga konferencije

05.10.2023 23:30
Liga konferencije: Nordsjeland "demolirao" Ludogorec, Andrija Živković opet strelac za PAOK, Zrinjski hrabar protiv Aston Vile Tanjug/AP Photo/Giannis Papanikos

I ovaj fudbalski četvrtak doneo je brojna uzbuđenja i (ne)očekivane ishode na mečevima Lige konferencije, ovog puta u drugoj etapi grupne faze najmlađeg i najslabijeg takmičenja pod kapom Evropske fudbalske federacije.

Veliki broj pobeda ostvarili su gostujući timovi (šest), a najveću pažnju privukla je goleada Nordsjelanda. Ne samo u njihovoj Danskoj nego i šire, jer je "dželat" našeg Partizana u kvalifikacijama za LK, pokidao mrežu Ludogoreca - 7:1.

Jedan pogodak dao je protivnički igrač (Son u 68. minutu), jedan je pao sa penala (Ingvartsen), dok su ostali bilo kruna napadačkog opredeljenja i apsolutne dominacije domaćina. Verdonovo izjednačenje sa bele tačke, u 9. minutu, pokazalo se samo prolaznim uzletom višestrukog učenika Lige šampiona, jer Bugari nisu znali šta ih je snašlo na severu Evrope.

"Mali" Zrinjski kapitulirao je samo jednom na terenu favorizovanog premijerligaša Aston Vile, ali ostaje zapisano da su Mostarci na Ostrvu poklekli tek u dubokoj nadoknadi vremena (90+4), kada je Mekgin sprečio novu senzaciju kluba iz Bosne i Hercegovine. Malo je nedostajalo da prvi predstavnik Bosne i Hercegovina u UEFA klupskim takmičenjima uzme još jedan bod, nakon fantastičnog preokreta protiv AZ Alkmara u prošlom kolu.

Peti oktobar pamtiće i navijači PAOK-a, jer su njihovi ljubimci savladali Ajntraht - 2:1 i u svom Solunu učvrstili vodeću poziciju u grupi G. Pamtiće ga i Andrija Živković, pošto je ponovo bio strelac, ove večeri prvog pogotka u 28. minutu.