UEFA Liga Evrope

PAOK "okrenuo" naglavačke Dinamo i ostao Ligi konferencije, Živković dokrajčio goste: Fiorentina i Fenerbahče zaokružili plasman u Top osam

14.03.2024 20:40
Konstatinos Kulierakis, dvostruki strelac za PAOK u pobedi nad Dinamom (ZG) u Ligi konferencije Tanjug/AP Photo/Giannis Papanikos

Fudbaleri PAOK-a imali su dva gola minusa posle prvih 90 minuta dvomeča osmine finala Lige konferencije s Dinamom, ali su u Solunu nadoknadili sve što su propustili u Zagrebu (2:0) i ostali u trci za trofej najmlađeg i , realno, najslabijeg UEFA klupskog takmičenja - 5:1 (3:0).

Grčki crno-beli učinili su to na krilima fenomenalnog Konstatinosa Kulierakisa, s dva gola i jednom asistencijom, apsolutnog heroja eliminacije hrvatskog giganta. Prvo je uz dosta sreće, u 34. minutu, zatresao mrežu sa distance, za 2:2 u ukupnom skoru. A, onda u drugom poluvremenu (72), posle kornera, "kratkim" šutem poveo svoj tim ka Top osam.

Između toga je namestio pogodak Babi (38), nagovestivši skupa s njim krah ovosezonskih evropskih aspiracija "modrih". U strelce se upisao i Tomas, malo pre odlaska na odmor (42), za jednu od erupcija na punom stadionu u morskoj luci.

Pre nego što je ekipa sa "Maksimira" četvrti put kapitulirala, golman Kotarski čuvao je i sačuvao PAOK-ovu vatru, s dve odlične odbrane u drugom delu meča, a Dinamov plamen definitivno je ugasio srpski reprezentativac Andrija Živković.

Solunjani su dobili penal, a naš vezista ga iskoristio, za uspeh svog kluba i evropski kraj protivnika (88), koji je jedini kontraudarac zadao u 49. minutu. Premalo za opstanak u takmičenju.

Dalje je prošao i dvojac Fenerbahče - Fiorentina, turski klub jer mu poraz od Uniona (0:1) kod kuće nije mogao "pojesti" veliki kapital s gostovanja (0:3), dok Italijani za prolazak imaju da zahvale slavlju u prethodnoj goleadi (3:4), pošto su večeras odigrali nerešeno sa Makabijem (Haifa) u Frirenci (1:1).

Mnogo vremena posle ostalih, Viktorija Plzenj izbacila je Servet tek nakon produžetaka i penal serije, u kojoj su se Švajcarci propisno ispromašivali, a Česi bili efikasniji taman toliko da dobiju fudbalski maraton posle dva meča bez golova u regularnom toku.