UEFA Liga Evrope

23.02.2023 20:59
Liga Evrope: Spektakularni Di Marija osvojio Francusku, Juventus u osmini finala Tanjug/AP Photo/Mathieu Pattier

Juventus je nadigrao Nant na "Bužoaru", pobedio je 3:0 (2:0) i posle 1:1 iz Torina prošao u osminu finala Lige Evrope, pa će sutra od 12.00 časova u Nionu čekati rivala.

Nema spora da je Anhel Di Marija veliki as, ali svu njegovu magiju netremice, a sa mnogo tuge, gledali su navijači Nanta u prvih 20 minuta. Argentinski as je prvo postigao fenomenalan pogodak sa 20 metara, poslavši "kiflu" u sam gornji ugao. Nešto kasnije je napravio pravi dar-mar u petercu Nanta, a onda petom uputio loptu ka mreži. Paloa je igrao rukom, dobio crveni karton, a Di Marija je lako realizovao jedanaesterac.

Trener Juventusa Masimilijano Algeri ostavio je Dušana Vlahovića na klupi za rezerve, od starta je igrao Mojze Kin. Filip Kostić je odigrao veoma dobro, kao i ceo tim Juventusa, a u drugom minutu nadoknade pogodio je i stativu. Ušao je i Vlahović u 64. minutu, a mogao je samo da se pokloni Di Mariji na het-triku.

Sevilja je u Ajndhoven stigla sa velikom prednošću i golman Marko Dmitrović je uspeo da izdrži kanonadu na kraju pa je PSV slavio sa nedovoljnih 2:0. De Jong je doduše posle gola u 77. minutu postigao još jedan pogodak, ali je on bio poništen.

Sporting je deklasirao Midtjiland u Danskoj 4:0. Sve je Portugalcima išlo na ruku, rano su poveli preko Koatesa, imali su igrača više od 38. minuta, a u drugom je Pedro Gonkalveš sa dva pogotka Dance zavio u crno.

Monako je u spektakularnoj utakmici slavio u Leverkuzenu 3:2, ali su Nemci uzvratili u "kneževini" i pobedio od 3:2 pa su se igrali produžeci. Stiglo se do penala, Nemci su pogodili svih pet, a Mataco je promašio za Monako.