pre 3 minuta 21: 11
Partizan pokazao drugo lice i slavio u Skoplju: Alkaloid nemoćan pred crno-belima
U prvom meču Regionalne lige crno-beli su poraženi od Eurofarm Pelistera.
Credit: Chaloupka Miroslav / ČTK / Profimedia
Radoslav Kovač nije mogao da zamisli zahtevniji trenutak za svoj trenerski debi na klupi Viktorije Plzenj. Revanš protiv Crvene zvezde u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope biće njegov prvi meč u ulozi šefa stručnog štaba češkog kluba, i to nakon teškog poraza od 0:3 u Beogradu.
Novi strateg Viktorije dobio je nezahvalan zadatak da u svega nekoliko dana pokuša da podigne ekipu i pronađe način za gotovo nemoguću misiju. Ipak, pred novinarima se pojavio nasmejan i u dobrom raspoloženju, jasno stavivši do znanja da ne želi da unapred otpiše svoj tim.
"Preokret može da se desi, mada smo svesni da bi bio ravan čudu. Nismo imali mnogo vremena. Došli smo sa nekim idejama, ali u tako kratkom periodu bilo bi previše informacija da sve odmah prenesemo igračima. Mnogo smo radili na mentalitetu. Neke stvari smo promenili i nadam se da će to biti u pozitivnom smislu", rekao je Kovač.
Čeh je tako već na prvom koraku suočen sa velikim izazovom, ali je pažnju privuklo i pitanje o stanju koje je zatekao po dolasku u Plzenj. Viktorija je promenu na klupi napravila usred borbe za evropsko takmičenje, pa je Kovač upitan da li je iza sebe ostavio probleme koje je morao da rešava.
"Ne bih to komentarisao. Rezultati nisu bili idealni. Da jesu, ne bih sada sedeo ovde. Šta je bilo i kako je bilo, rešili smo iza zatvorenih vrata".
Bez obzira na težak trenutak u kojem je preuzeo ekipu, Kovač iz prvih dana u novom klubu nosi isključivo pozitivne utiske. Veruje da u svlačionici postoji kvalitet koji može da se probudi, a kao jedan od prvih zadataka postavio je upravo vraćanje samopouzdanja igračima.
"Moji prvi utisci su samo pozitivni. Mnogo razgovaramo sa igračima kako bismo pokrenuli njihov potencijal. Znamo da ga imaju. Uveren sam da ćemo izvući maksimum iz svega ovoga", rekao je Kovač.
Samo nekoliko meseci pre prelaska u Lakerse, firma u vlasništvu LeBrona Jamesa uzela je kredit od gotovo 300 miliona dolara od dve životne osiguravajuće kompanije.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
21.08.2026 11: 21
Senegalac planira da ostavi dubok trag u crveno-belom dresu.
21.08.2026 07: 59
Crveno-beli zaista imaju razloga za zadovoljstvo.
20.08.2026 23: 34
Češki stručnjak priznao je da je njegov tim napravio previše grešaka u Beogradu, ali uprkos rezultatu veruje da u revanšu može da napravi veliki preokret.
20.08.2026 19: 34
Igrači istrčali na travu "Marakane".
pre 19 minuta 20: 55
Utakmice plej-ofa kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona možete pratiti na kanalima TV Arena sport.
pre 34 minuta 20: 40
Trener azerbejdžanskog Sabaha imao je nesvakidašnji životni put od Litvanije, preko Engleske do Lige šampiona.
pre 52 minuta 20: 22
Kao da nije dovoljno što mu je karijera u silaznoj putanji.
pre 58 minuta 20: 16
Fudbaleri Hetafea su u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za UEFA Ligu konferencije, koji je odigran prošle nedelje u Madridu, slavili sa 3:1 protiv Partizana.
Ostavite komentar