pre 11 minuta 19: 36
Olman: Panter mi je kao brat, želim da moj tim pobeđuje
Pojačanje koje je ovog leta stiglo u Partizan, a možda je najviše prošlo ispod radara je svakako Kajl Olman, koji je crno-bele pojačao posle odlične sezone u Evrokupu.
TV Arena sport
Crvena zvezda sutra uveče od 19.00 časova (TV Arena 1 Premium), igraju revanš meč protiv Viktoriji Plzenj u okviru plej-ofa Lige Evrope. Izabranici Alberta Rijere u evropski duel ulazi u dobrom raspoloženju posle ubedljive pobede protiv Čukaričkog u prventvu, a u Češku su stigli sa zalihom od tri gola.
Istorija međusobnih duela takođe može da bude zanimljiva pred novi okršaj. Poslednji put kada su se Viktorija Plzenj i Crvena zvezda sastali u Ligi Evrope, srpski klub je izašao kao pobednik.
Zvezdu bez obzira na sve očekuje zahtevno gostovanje u Češkoj, ali i prilika da nastavi pozitivan evropski niz i napravi važan korak ka ostvarenju ciljeva i plasman u ligašku fazu Ligi Evrope.
Trener Crvene zvezde Albert Rijera uoči revanš utakmice protiv Viktorije Plzenj najavio određene promene u startnoj postavi. Šef stručnog štaba crveno-belih istakao je da njegov tim mora da zaboravi prvi susret i u Češkoj odigra kao da prednost iz Beograda ne postoji.
Starsport
"Vidim mnogo pozitivnih stvari, ali čeka nas drugo poluvreme. To sam rekao i nakon prve utakmice u Beogradu, kada smo pobedili. Odmah sam im rekao da moramo i ovde da pobedimo, to je način na koji se pripremamo. Probaćemo da uradimo dobre stvari koje smo uradili i u prvoj utakmici. Došli smo ovde da obavimo posao, igrači su veoma pozitivni i imamo mnogo pozitivne energije", rekao je Albert Rijera, trener Crvene zvezde.
Rijera je naglasio da je atmosfera u ekipi dobra i da uoči revanša vidi veliki broj pozitivnih stvari. Ipak, svestan je da Zvezdu očekuje potpuno drugačiji meč na gostujućem terenu, protiv rivala koji nema šta da izgubi.
"Nije gotovo dok nije gotovo. To je poruka koju sam poslao. Igrači treba da dođu sa željom da pobede. Igrači žele da ponove dobru igru. Ovde protiv rivala koji nema šta da izgubi".
Jedno od pitanja odnosilo se i odlaske Seola i Tiknizjana. Rijera, međutim nije želeo da se bavi igračima koji trenutno nisu sa ekipom, poručivši da je njegov fokus isključivo na fudbalerima koji su na raspolaganju.
"Nisu ovde, ne trošim energiju na to. Najbolji su igrači oni koji su tu".
Rijera ne želi da Crvena zvezda u revanšu protiv Viktorije Plzenj čuva prednost, već najavljuje tim koji će od prvog minuta igrati ofanzivno. Trener crveno-belih insistira na tome da njegovi igrači budu aktivni, hrabri i usmereni ka protivničkom golu, bez obzira na rezultat iz prvog susreta.
"Utakmica neće biti ista. Ne postoje dve iste utakmice. Menja se atmosfera, energija. Imaćemo sigurno trenutke u kojima ćemo se mučiti, ali i one u kojima ćemo biti dobri. Vidim da su igrači samouvereni, da veruju u pobedu. I to me raduje. Ne razmišljamo o rezultatu iz Beograda, o pobedi od 3:0. Za nas je 0:0.
Starsport
Rijera nije želeo da otkrije sastav koji će suprotstaviti češkom predstavniku. Na pitanje da li će na teren poslati praktično isti tim kao u prvom meču, uz izostanak Seola, španski stručnjak ostao je zagonetan i ostavio mogućnost za iznenađenje.
"Ako to kažem, tu su češki novinari. Daćemo im prednost. Nemam samo 11 igrača, imali smo sjajnu proveru za vikend u ligi. Možda imam iznenađenje, videćete".
Promena trenera Viktorije Plzenj takođe je bila jedna od tema na konferenciji. Rijera smatra da će novi stručni štab doneti određene novine, ali ističe da je Zvezda detaljno analizirala protivnika i da je najvažnije da njegova ekipa bude spremna za sve varijante.
"Svaki novi trener ima drugačije ideje i stil. To je logično. Analizirali smo i ovog trenera, najvažnije je da smo mi spremni. Ipak, ne igraju treneri. Naravno, svaki pokušava da pripremi utakmicu na najbolji mogući način. Igrači znaju šta im je činiti, ne fokusiram se na to šta će uraditi protivnički trener. To nije u mojim rukam.
Rijera je upitan i o neverovatnom preokretu LASK-a protiv Seltika, u kojem je škotski velikan imao čak četiri gola prednosti, ali je na kraju ostao bez plasmana. Ipak, trener Crvene zvezde nije želeo da pravi direktne paralele sa situacijom u kojoj se nalazi njegov tim.
Umesto toga, Rijera je jasno poručio kakav pristup očekuje od svojih igrača u revanšu protiv Viktorije Plzenj. Španski stručnjak smatra da je najbolji način da se sačuva prednost upravo napadačka igra, a ne povlačenje i čekanje protivnika.
"Najbolji način da otvorimo utakmicu je da odmah napadnemo. Nema čekanja. Nadam se da ćemo prvi postići gol, jer ćemo onda biti u daleko boljem položaju."
Rijera posebno ceni fudbalere koji mogu da odgovore zahtevima na više pozicija. Trener Crvene zvezde smatra da takva vrsta polivalentnosti predstavlja veliku prednost, kako za samog igrača, tako i za ekipu, jer treneru omogućava da tokom utakmice ima više različitih taktičkih rešenja.
Starsport
Govoreći o Elšniku, Rijera je istakao da je on dobro upoznat sa njegovim zahtevima i principima igre, što mu je donelo prednost u izboru tima.
"Timi zna kako ja radim, zna pozicioniranje. Ako znate da igrate više pozicija, igraćete svuda. Takvi igrači neće igrati samo kod mene, već kod svih".
Španski stručnjak je kroz lično iskustvo objasnio i zašto danas posebno ceni igrače koji nisu ograničeni na jednu poziciju.
"Kao igrač, bio sam krilo i nisam želeo da me diraju. Zašto ne? Možda sam mogao da igram za bolji tim."
Rijera veruje da fudbaler koji može kvalitetno da pokrije više pozicija automatski postaje vredniji za svaku ekipu i treneru pruža mnogo veći manevarski prostor.
"Kada igrač može da igra više pozicija, to treneru daje više opcija", zaključio je Rijera.
Samo nekoliko meseci pre prelaska u Lakerse, firma u vlasništvu LeBrona Jamesa uzela je kredit od gotovo 300 miliona dolara od dve životne osiguravajuće kompanije.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
20.08.2026 19: 34
Igrači istrčali na travu "Marakane".
20.08.2026 19: 25
Novi evropski spektakl na "Rajku Mitiću".
19.08.2026 22: 14
Promene se već sada uočavaju.
19.08.2026 21: 33
Za sada nije poznato da li je u pitanju ozbiljniji problem.
pre 24 minuta 19: 23
Atletiko tvrdi da je pretrpeo veliku štetu i optužuje drugu stranu za brojne neistine.
pre 32 minuta 19: 15
Košarkaši Panatinaikosa i ove sezone će započeti takmičenje u Evroligi kao jedan od glavnih favorita za trofej.
pre 1 sat 18: 42
Panatinaikos nastavlja da traži pojačanja u veznom redu, a jedno od imena koje se nalazi na radaru grčkog velikana jeste Azedin Ounahi
pre 1 sat 18: 19
Situacija oko budućnosti Marka Kasada sve je zanimljivija kako se približava kraj prelaznog roka
Ostavite komentar