UEFA Liga Evrope

(VIDEO) Marsej posle penala izbacio Benfiku i zakazao okršaj sa Atalantom u polufinalu LE

18.04.2024 23:49
Fudbaleri Marseja i Benfike Tanjug/AP Photo/Daniel Cole
Fudbaleri Marseja i Benfike

Fudbaleri Marseja pobedili su Benfiku posle boljeg izvođenja jedanesteraca i plasirali se u polufinale Lige Evrope, gde će se boriti protiv Atalante, koja je večeras uprkos minimalnom porazu u revanšu u Bergamu, eliminisala Liverpul zahvaljujući ubedljivoj pobedi na "Enfildu".

Golom Mumbanje u 79. minutu, regularni deo utakmice na "Velodromu" završen je rezultatom 1:0, a pošto je Benfika slavila u prvom susretu 2:1, dvomeč je odlučen nakon jedanaesteraca, pošto u dodatnih 30 minuta, osim pokušaja Obamejanga (MAR) i Kablara (BEN), ništa nismo videli.

Kasnije se pristupilo penalima.

Svi igrači Marseja bili su precizni sa "bele tačke", dok su na drugoj strani Di Marija i Silva bili neprecizni. Argentinac je pogodio stativu, dok je mlak udarac Silve odbranio golman Marseja Lopez.

Tako je Marsej posle boljeg izvođenja jedanesteraca slavio rezultatom u 4:2 i izborio okršaj sa Atalantom u polufinalu Lige Evrope.