UEFA Liga Evrope

(VIDEO) Šik sprečio Karabag da postane senzacija: Bajer od 0:2, do 3:2 i prolaz u četvrtfinale Lige Evrope

14.03.2024 23:02
Žuninjo postiže drugi gol za Karabag Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool
Žuninjo postiže drugi gol za Karabag

Karabag je do nadoknade bio najveća senzacija sezone u evrokupovima. Ponovo je imao protiv Bajera iz Leverkuzena vođstvo od 2:0, a onda u poslednjih 20 minuta nije uspeo da sačuva prednost pa je neverovatni tim Ćabija Alonsa golovima Patrika Šika u nadoknadi "Baj Areni" pobedio 3:2 i plasirao se u četvrtfinale UEFA Lige Evrope. Neverovatan meč, Bajer je preko Šika postigao dva gola u nadoknadi.

Bajer se i u Leverkuzenu mučio sa žilavim i dobro organizovanim rivalom. Gosti se nisu najbolje snašli samo u prvih 15 minuta kada su imali i sreče da ne prime gol, a onda su uspostavili ravnotežu, sjajno se branili, a opasno napadali. Imaju sjajnu kontru, a prvi šok za "aspirindžije" priredili su u 58. minutu. Zubir je oteo jednu loptu na sredini na terena, Benzija je priograo Marka Vešovića, koji je produžio loptu Andradeu. Usledio je sjajan centaršut na drugu stativu gde je Zubir glavom matirao Kovara!

Ostali su gosti u 63. minutu sa igračem manje jer je isključen Kafargulijev, ali nova briljatna kontra donela je novi šok za nemački tim koji je jedina neporažena ekipa u ovoj sezoni! Marko Vešović je pokazao klasu, poosle duplog pasa je uočio Žuninja kako ulazi na prvoj stativi i od 67. minuta na semaforu je bilo 0:2.

Ali, Bajer se nikad ne predaje. Frimpong je ubrzo smanjio na 1:2, a onda jsu domaćioni izvršili neverovatnu invaziuju na gol gostiju, ali igrači Karabaga su se nestvarno branili. Ukligavali su, ulazili u šut, trener Gurbanov je na teren poslao sve defanzivce koje ima. Romao, Mustafazade, Janković, Vešović prolili su znoj i suze sa igračem manje. Stigli su do trećeg minuta nadoknade, ali onda se ha u Azerbejdžanu pojavio Patrik Šik i doneo izjednačenje na 2:2.

I tu nije bio kraj, novi centaršu, novi nebeski skok Patrika Šika i gol u sedmom minutu nadoknade za epski preokret. Kapa dole Bajeru, kapa dole Karabagu za fantastičnu borbu i dvomeč za pamćenje.

Liverpul je u Pragu ostvario trijumf od 5:1, ali menadžeru Jirgenu Klopu nije bilo ni na kraj pameti da nešto kalkuliše, pa se mreža Sparte tresla četiri puta u sedam minuta! U 14. minutu bilo je 4:0, Nunjez (7), Klark (8), Salah je uz gol(10) ubeležio i dve asistencije, da bi oluju na "Enfildu" zatvorio Kodi Gakpo.

Nije tu mukama gostiju bio kraj, a za jedni svetli trenutak gostijuj iz Praga pobrinuo se Srbin - Veljko Birmančević. Doduše nije mu bilo mnogo teško posle asistencije Presijada. Do kraja su gosti još dva puta vadili loptu iz mreže.

Među osam najuspešnijih plasirali su se: Benfika, Milan, Marsej, Vest Hem, Atalanta, Bajer Leverkuzen, Roma i Liverpul.

Žreb za četvrtfinala i polufinala UEFA Lige Evrope obaviće se u petak u Nionu od 13.00 časova. Žreb je otvoren nema povašćenih niti ograničenja. Četvrtfinalni mečevi su na programu 11. i 18. aprila, a polufinala 2. i 9. maja. Finale se igra 22. maja u Dablinu.