Autor: Mateja Petković

27.08.2023 21:33
Menig, Stojković i Saldanja presudili Javoru: Partizan pružio dobru partiju - Zahid upisao prve minute MN Press

Partizan je na svom stadionu u okviru petog kola Mozzart Bet Superlige Srbije savladao Javor sa 3:1 (1:0). Nisu se lepo proveli crno-beli na gostovanju Nordsjelandu u Danskoj, te je šef struke Igor Duljaj imao zadatak da podigne ekipu i upiše bodove u domaćem prvenstvu, u čemu je i uspeo.

Uprkos tome što je danski klub dosta kvalitetnije od onog iz Ivanjice, nakon današnjeg meča je jasno da Kristijan Belić neizmerno znači crno-belima. Talentovani vezista je danas bio na svakom delu terena, uklizavao je, startovao, ali i pokazao ofanzivne karakteristike.

Domaćin je bolje otvorio duel i do vođstva je došao u 20. minutu preko Kvinsija Meniga. Upravo je Belić uposlio Holanđanina, koji se na sjajan način oslobodio čuvara i sebi svojstveno pogodio dalji ugao za 1:0.

Hrabri Ivanjičani su uspeli da izjednače na samom startu drugog poluvremena i to na kakav način! Dino Dolmagić je vukao loptu sa svoje polovine, a onda je sa nekih 25 metara udaljenosti fenomenalnim udarcem savladao Aleksandra Jovanovića.

Ipak, brzo je reagovao Partizan, s obzirom na to da je devet minuta kasnije izborio novo vođstvo. Aranđel Stojković je u 57. minutu iskoristio odličan pas Bibarsa Natha i postigao prvenac u crno-belom dresu.

Dilemu oko pitanja pobednika definitivno je otklonio Mateuš Saldanja u 69. minutu. Kristijan Belić je oduzeo loptu na polovini terena, a potom je poslao fenomenalnu loptu ka Brazilcu, koji je predriblao čak i golmana i pogodio za 3:1.

Svoje prve minute u dresu novog kluba upisalo je i najnovije pojačanje, Gajas Zahid, pošto je u 59. minutu na terenu zamenio Bibarsa Natha.

Uprkos bitnoj pobedi, Duljajeva ekipa neće imati mnogo vremena da slavi, s obzirom na to da je u četvrtak očekuje revanš meč sa Norsjelandom. Šanse su jako male, crno-belima treba pobeda od pet golova razlike za produžetke, ali zašto ne pokušati?

Partizan - Javor 3:1 (1:0)

Stadion: Partizana
Sudija: Nenad Minaković
Strelci: Menig 20, Stojković 57, Saldanja 69 - Dolmagić 48

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Ilić, Saničanin, Antić – Belić (od 79. Stjepanović), Kanute (od 58. Šćekić) – Kalulu (od 58. Severina), Natho (od 58. Zahid), Menig (od 79. Trifunović) – Saldanja.

JAVOR (4-2-3-1): Manojlović – Dolmagić, Kopitović, Skoko, Miletić – Dukure (od 71. Eliomar), T. Petrović (od 65. Z. Petrović) – Kembel (od 81. Milošević), Gojković, Tanko (od 81. Bajere) – Gigić (od 71. Bosić).