27.08.2023 21:31
(KRAJ) Partizan - Javor (3:1): Ivanjičani pokazali zube, ali nedovoljno za crno-bele MN Press

Partizan je na svom stadionu u okviru četvrtog kola Mozzart Bet Superlige Srbije savladao Javor sa 3:1 (1:0).

Partizan - Javor 3:1 (1:0)

stadion: Humska
sudija: Nenad Minaković
strelci: Menig 20, Stojković 57, Saldanja 69 - Dolmagić 49

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Ilić, Saničanin, Antić – Belić (od 79. Stjepanović), Kanute (od 58. Šćekić) – Kalulu (od 58. Severina), Natho (od 58. Zahid), Menig (od 79. Trifunović) – Saldanja

JAVOR (4-2-3-1): Manojlović – Dolmagić, Kopitović, Skoko, Miletić – Dukure (od 71. Eliomar), T. Petrović (od 65. Z. Petrović) – Kembel (od 81. Milošević), Gojković, Tanko (od 81. Bajere) – Gigić (od 71. Bosić)

(UŽIVO) Partizan - Javor

27.08.2023. 21:24

83. minut: Javor propustio dobru šansu

Lu Bajere je prokockao veliku šansu za svoj tim, prevario je Sinišu Saničanina, ali se odlučio na dodavanje, što je pročitao Nikola Antić i otklonio opasnost.

27.08.2023. 21:14

76. minut: Prečka Kvinsija Meniga

Odlično se snašao Kvinsi Menig i oslobodio sve svog čuvara, nakon čega je jako dobro šutirao, ali nije imao sreće te je lopta pogodila prečku.

27.08.2023. 21:06

69. minut: Gol! Saldanja zatresao mrežu Javora

Kristijan Belić je odlično startovao i oduzeo loptu protivniku na polovini terena, a potom je odlično uposlio Mateuša Saldanju, koji je zaobišao golmana i zatresao nebranjenu mrežu.

27.08.2023. 21:02

59. minut: U igru ušao Gajas Zahid

Najnovije pojačanje Partizana, Gajaz Zahid je u 59. minutu zamenio Bibarsa Natha i upisao prve minute u dresu novog kluba.

27.08.2023. 20:55

57. minut: Gol! Stojković iskoristio asistenciju Natha

Aranđel Stojković je upisao prvenac u dresu Partizana. Bibars Natho je na sjajan način uposlio svog desnog beka, koji se odlično snašao pred protivničkim golom i pogodio za 2:1.

27.08.2023. 20:54

56. minut: Fantastičan pokušaj Kalulua završio na stativi

Prelep volej uhvatio je napadač Partizana, ali nije imao dovoljno sreće. Dugo je letela lopta ka Aldu Kaluluu, a on ju je iz prve fantastično zahvatio, ali je je pogodio samo stativu.

27.08.2023. 20:46

49. minut: Gol! Evrogol Dolmagića za 1:1

Mnogo evrogolova ove sezone primio je Partizan, a sada mu se to dogodilo i protiv Javora. Dino Dolmagić je vukao loptu sa svoje polovine, a onda je sa nekih 25 metara raspalio i pogodio same "rašlje" domaćina.

27.08.2023. 20:26

Poluvreme

Crno-beli nakon prvih 45 minuta zasluženo vode sa 1:0. Uprkos tome što je nekoliko šansi imao i Javor, domaćin je bio bolji rival i pogotkom Kvinsija Meniga iz 20. minuta je na pauzu otišao sa golom prednosti.

27.08.2023. 20:24

47. minut: Velika šansa za Partizan

Imao je domaćin priliku da duplira vođstvo na istaku prvog dela igre, međutim, u tome nije uspeo. Lopta se odbijala pred golom gostiju, nakon čega je stigla do Mihajla Ilića, koji se bacio kako bi uputio udarac, ali je on završio pored gola.

27.08.2023. 20:19

39. minut: Poništen gol Saldanji

Odlično se snašao napadač Partizana i pogodio za 2:0. Ipak, našao se u nedozvoljenoj poziciji, što je utvrđeno nakon provere u VAR sobi, tako da je gol poništen.

27.08.2023. 20:14

35. minut: Saldanja oprobao udarac sa distance

Lopta se nakon loše reakcije gostujuće odbrane odbila do Mateuša Saldanje, koji je licem bio okrenut ka golu. On je primio loptu, namestio se i snažno raspalio i daleko preko gola.

27.08.2023. 20:03

26. minut: Miletić pripretio iz slobodnog udarca

Nekadašnji fudbaler Partizana, a sada kapiten Javora, Nemanja Miletić je jako dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je ta lopta ipak prošla malo pored leve stative gola koji brani Aleksandar Jovanović.

27.08.2023. 20:00

22. minut: Gol! Prelep pogodak Kvinsija Meniga

Kristijan Belić je na sjajan način proigrao holandskog ofanzivca, koji se u svom stilu lepo namestio i veoma precizno šutirao u dalji ugao, neodbranjivo za Strahinju Manojlovića. Partizan nakon 20 minuta imao prednost od 1:0.

27.08.2023. 19:50

10. minut: Partizan ozbiljno preti, Manojlović čuva Javor

Bibars Natho je centrirao iz kornera, nakon čega je ka golu gostiju "pucao" Siniša Saničanin, ali je golman Ivanjičana, Strahinja Manojlović dobro reagovao.

27.08.2023. 19:43

5. minut: Prilika za Javor, Gigić u ofsajdu

Siniša Saničnani je napravio grešku koja je mogla skupo da ga košta. Petar Gigić je izašao sam pred golmana Aleksandra Jovanovića, ali nije bio dovoljno precizan te je lopta pogodila spoljni deo mreže. Ipak, čak i da je bio precizniji, pogodak bi bio poništen zbog nedozvoljene pozicije.

27.08.2023. 19:38

1. minut: Utakmica je počela

Sudija Nenad Minaković je dao znak za izvođenje lopte sa centra, što su prvi uradili gostujući fudbaleri i krenuli u mirnu izgradnju napada.

27.08.2023. 18:58

Sastavi

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Stojković, Ilić, Saničanin, Antić – Belić, Kanute – Kalulu, Natho, Menig – Saldanja

JAVOR (4-2-3-1): Manojlović – Dolmagić, Kopitović, Skoko, Miletić – Dukure, T. Petrović – Kembel, Gojković, Tanko – Gigić