Autor: Kosta Simetić

05.08.2023 20:00
Petar Gigić predvodio Javor do pobede protiv Novog Pazara i prva tri boda u sezoni MN Press

Fudbaleri Javora nadigrali su na domaćem terenu Novi Pazar 3:1 (1:0) i tako upisali prva tri boda u Superligi Srbije.

Od prvog zvužduka Javor je bio konkretniji i već u 13. minutu Petar Gigić je posle dodavanja Nemanje Miletića doneo prednost svom timu.

Novi Pazar je potom preuzeo inicijativu, a tim iz Ivanjice je mirno čekao i dočekao svoju priliku. U 47. minutu Milan Obradović je povisio na 2:0, a ovoga puta Gigić se našao u ulozi asistenta.

Pobedu domaćih potpisao je Norman Kembel, a Gigić je na svoj učinak dodao još jednu asisteniciju.

Poraz Pazaraca koliko toliko ublažio je Adetunji Adešinja u 56. minutu, ali gosti nisu imali snage za nešto više.

U narednom kolu Javor će gostovati Čukaričkom, dok će Novi Pazar dočekati IMT.