Karaklajić i Obradović doneli prvu radost Novom Pazaru u novoj sezoni

30.07.2023 20:52
Karaklajić i Obradović doneli prvu radost Novom Pazaru u novoj sezoni MN Press

Novi Pazar startovao je pobedom u novoj sezoni Mozzart bet Superlige. Na svojoj "Džazkoin" areni, Novopazarci su do tri boda protiv Radničkog 1923 iz Kragujevca 2: 0 (0:0) došli golovima Nikole Karaklajića u 68. minutu i Marka Obradovića u četvrtom minutu nadoknade.

Meč je do odlučujućeg momenta bio prilično izjednačen, dinamičan, borben, uz nekoliko lepih prilika. Gosti su imali u uvodnim minutama dve šanse preko Milana Vidakova, da bi onda domaćin imao priliku preko Ergelaša, a nigerijski napadač Adešina pogodio je stativu sa 18 metara u 10. minutu.

U nastavku jaka kiša je osvežila igrače, ali je brzo prošla i sam razvoj događaja nije nagoveštavao vođstvo domaćina. Posle prekida, golman Leković je odbio loptu na 14 metara a rezervista Nikola Karaklajić je precizno poslao u sam ugao za veliku radost navijača.

Do kraja meča su domaćini uspeli da odole pokušajima gostiju da izjednače, a u četvrtom minutu nadoknade na asistenciju Karaklajića pogodak je postigao Marko Obradović. Sejduba Suma je postao novi član Novog Pazara i mogao je večeras samo da bodri nove saigrače.