pre 3 minuta 06: 19
(UŽIVO) Turska - Paragvaj (0:1) Počelo je drugo poluvreme, po promena na obe strane
Obe reprezentacije doživele su poraz u prvom kolu, pa je ovaj meč (AP1, 5č) poslednja šansa na turniru.
eric mccowat / Alamy / Profimedia
Godinama unazad, fudbalski klub Partizan gomila poraze na terenu i van njega; titula, duža evropska odiseja i finansijska stabilnost izmiču mu kao zalutalom turisti voda u pustinji, pa ni ova sezona nije nikakav izuzetak.
Kao da nije dovoljno što će crno-beli ponovo da gledaju kako njihov večiti rival, Crvena zvezda, produžava šampionsku dominaciju nego na sve strane jure novac potreban za izmirivanje obaveza, u procesu obnavljanja evropske licence, još se i međusobno svađaju. Zato, novi (stari) trener Srđan Blagojević mora sa komentariše stvari izvan svog delokruga posla.
"To nije tema među nama u sportskom sektoru. Naravno da osećamo to, ali ne diskutujemo o tome. Najpotrebnije je da svako radi svoj posao. Moj zadatak je da kreiram trenažni proces i ambijent koji će tim igračima pomoći da se takmiče. Posao uprave je da kreira klupsku politiku koja će donositi uspehe", rekao je danas medijima stručnjak vraćen nedugo posle smene sa mesta šefa stručnog štaba.
"Naslednik" oteranih Nenada Stojakovića i Damira Čakara za sledeći zadatak ima osvajanje bodova protiv Mladosti, ove subote u Lučanima (18.30, TV Arena 1 Premium). Ako je moguće...
"Poklanjamo istu pažnju kao i svakoj utakmici. Nema velike razlike. Potrebna nam je stabilnost. To je svima jasno. Mladost nema pobedu tokom proleća – u problemu su. Bore se za opstanak. To nam otežava posao. Ekipe koje su saterane u ćošak se mobilišu. Ni mi nismo u sjajnom momentu, ali posle pobede protiv TSC-a sa boljom energijom dočekujemo meč. Ne potcenjujemo nikoga i pristupamo maksimlano oprezno i motivisano.
Svesni smo težine posla. Mladost je godinama unazad stabilan superligaš. Odličan su spoj iskustva i mladosti. Posle dužeg vremena su u problemu. To je uvek bila kombinacija kvalitetnih prekaljenih pojedinaca i talentovanih igrača, koje su kasnije uspevali da prodaju. Ne sumnjam da će nam biti jako teško. Ne želim da pričam o pobedi i velikim planovima, samo smo fokusirani na rad...", objašnjava i nagoveštava Blagojević.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
Broj koji sve objašnjava je 4,81. Toliko slavnih fudbalera na milion stanovnika, prema podacima Pantheon projekta Univerziteta MIT, proizvela je Hrvatska u poslednjih 165 godina.
Meksiko i SAD su ostvarili uverljive pobede, dok je Kanada odigrala nerešeno sa Bosnom i Hercegovinom.
18.04.2026 20: 40
Fudbaleri Partizana uspeli su da slave protiv Železničara rezultatom 2:1 (1:1).
08.04.2026 17: 55
Trener Novog Pazara motivisan protiv crno-belih bez obzira na kadrovske probleme.
21.03.2026 20: 41
Posle utakmice između Partizana i Mladosti iz Lučana koja je završena nerešenim rezultatom 1:1 u 28. kolu Superlige Srbije, trener Partizana, Srđan Blagojević, sumirao je utiske za TV Arenu Sport:
21.03.2026 10: 17
Trener crno-belih Srđan Blagojević svestan je da se tim iz Lučana nalazi u rezultatskoj krizi.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 4h
pre 7 sati 23: 00
Srpski fudbaler Uroš Miladinović produžio je ugovor sa Čukaričkim do 2028. godine, saopštio je danas beogradski klub.
pre 8 sati 22: 10
Bajer iz Leverkuzena nastavio je sa jačanjem ekipe za narednu sezonu, pošto je u svoje redove doveo portugalskog fudbalera Alfonsa Moreiru iz redova Lionskog Olimpika.
pre 9 sati 20: 50
Fudbalski klub Železničar iz Pančeva nastavlja da slaže kockice za sezonu u kojoj ga očekuje najveći izazov u istoriji kluba – nastup na evropskoj sceni.
pre 9 sati 20: 25
Holandski fudbaler Jan Pol van Heke novi je igrač Totenhema, saopštio je engleski klub.
Ostavite komentar