pre 4 minuta 19: 25
Entoni Tejlor završio sudijsku karijeru: Pritisak je postao prevelik
Posle 831 utakmice, 47-godišnji engleski arbitar odlučio da se povuče posle Mundijala.
Fudbaleri Vojvodine i Partizana odmeriće snage zadnjeg dana ove sedmice, a meč u Novom Sadu (18.00, TV Arena 1 Premium) mogao bi da nasluti vicešampiona na kraju sezone, jer se radi o drugoplasiranom i trećeplasiranom timu Mozzart Bet Superlige Srbije.
Crvena zvezda je odmakla u oabrani još jedne titule, pa "lalama" i crno-belima ostaje da se izbore za poziciju tik iza doskorašnjeg učesnika Lige Evrope. Trenutna razlika je četiri boda u korist Beograđana, a sličnost to što su i jedni i drugi izgubili dva poslednja duela u SLS.
"U nekoj krizi smo i mi i Partizan, ali mi smo imali priliku da podignemo samopouzdanje u Kupu Srbije, a plasman u polufinale je veliki uspeh. O Partizanu ne bih da trošim reči, to je veliki klub. Nas prati neefikasnost, pored svih tih problema, ali sve ima početak i kraj i nadam se da je tome došao kraj. Sutra ćemo nastaviti da radimo na tome. Optimista sam da smo prebrodili krizu i to ćemo videti u nedelju posle utakmice", rekao je danas trener Vojvodine, Miroslav Tanjga.
On, njegovi saradnici i igrači jako bi voleli da trijumfom čestitaju svom klubu današnji 112. rođendan. Jedan deo poklona novosadskoj "staroj dami" uručen je ovonedeljnim plasmanom u polufinale Kupa Srbije. Istina, uz dosta drame...
"Mi smo možda malo opušteniji, jer smo pre nekoliko dana na kraju dobili utakmicu koja nam je do sada bila najvažnija. Hvala Bogu da smo prošli, iako je to bilo na jedan dosta težak način. Moglo je da bude i drugačije s obzirom na šanse. I meni je to dobar znak, jer kada stvarate šanse i promašite penal u 96. minutu, obično takve utakmice izgubite. Mi smo pobedili ubedljivo na penale, na čemu treba da se zahvalimo našem golmanu Matiji Gočmancu. To je jeda n znak da se polako vraćamo", smatra nekadašnji fudbaler na klupi tima sa stadiona "Karađorđe".
Poseban motiv njemu i njegovom timu jeste prošlosezonska pobeda Partizana, jer je Vošu ostavila bez Evrope.
"Nama je imperativ da pobedimo Partizan, jer im prilazimo na bod, ali ima još dosta utakmica. Moramo svaku šansu da iskoristimo. Uvek postoje prepreke, kao i sada – izgubili smo dve utakmice pa su se planovi malo poremetili. Da smo pobedili, već bismo mogli da budemo ispred Partizana. Sada opet treba da pokažemo da možemo svakog da pobedimo, da igramo na rezultat i da budemo takmičari. Nekada nam taj ritam nedostaje i onda nam se dese porazi kao ova dva.
Momci su svesni da ove sezone imamo šansu da budemo drugi, ali ne smemo da zaboravimo da je naš cilj bio plasman u Evropu, znači prva četiri mesta. Moramo da budemo realni – u poslednjih godinu dana ostali smo bez petorice standardnih igrača. Nema opuštanja, primarni cilj je Evropa, a svaku šansu da uradimo nešto više od toga moramo da iskoristimo.
Ali, isto tako priznajemo da sa posebnom motivacijom ulazimo u ovu utakmicu, jer nam je Partizan veliki dužnik. Prošle godine su dali poslednje atome snage da pobede u meču koji im ništa rezultatski nije donosio i ostavili su nas bez Evrope. Ali to je bila sportska priča, mi smo tada njima čestitali, a nadamo se da će i oni nama čestitati ako sutra pobedimo", zaključio je Tanjga.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
12.07.2026 22: 31
Po završetku regularnog dela prvenstva uslediće podela na plej-of i plej-aut. Šest najbolje plasiranih timova nakon preliminarne faze činiće plej-of grupu, u kojoj će se voditi borba za titulu i plasman u evropska takmičenja.
16.06.2026 17: 12
Novosađani će u prvom kolu kvaliifkacija za Ligu Evrope dočekati mađarski klub.
10.06.2026 12: 54
Vojvodina će ime prvog rivala u kvalifikacijama za Ligu Evrope saznati 16. juna na žrebu u Nionu, dok je prvi evropski meč zakazan za 9. jul. Revanš susret igraće se sedam dana kasnije. Među potencijalnim protivnicima nalazi se i splitski Hajduk, što dodatno podiže interesovanje za predstojeći žreb.
09.06.2026 17: 38
Među potencijalnim rivalima nalaze se Dinamo Kijev, CSKA Sofija, Hajduk Split, Ferencvaroš, Karabag i Šerif. Neposredno pred žreb, UEFA će dodatno suziti listu mogućih protivnika na svega tri ekipe.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 4 minuta 19: 25
Posle 831 utakmice, 47-godišnji engleski arbitar odlučio da se povuče posle Mundijala.
pre 10 minuta 19: 19
Krajnji cilj je dobro poznat.
pre 1 sat 17: 57
Ništa od bombastičnih transfera.
pre 1 sat 17: 39
"Romantičari" ponovo postaju podstanari.
Ostavite komentar