pre 5 minuta 22: 56
Od Železnika do Evrolige: Bivši igrač FMP-a potpisuje za italijanskog velikana
irtus pronašao naslednika Edvardsa, u Bolonju stiže Amerikanac sa VTB, ali i iskustvom iz ABA lige.
Vojvodina je posle neizvesne utakmice savladala Trajal u penal seriji i plasirala se u polufinale Kupa Srbije. Posle 90 minuta igre rezultat je bio 1:1, a domaći navijači su sa tribina skandirali treneru Miroslavu Tanjgi da napusti klub.
Na konferenciji za medije, Tanjga je bio vidno ljut, a imao je i šta da poruči navijačima.
"Odgovoriću vam kao što inače odgovaram. Kako se obračunati sa njima? Ne treba se sa njima obračunavati nikako. Najsrećniji bi bili kada bi gospodin Dragoljub Zbiljić i ja dali ostavku zajedno i kada bi se klub raspustio i njima se ponudio. Ali, mi kao klub i kao tim ćemo probati da ih okrenemo na našu stranu, da navijaju za nas. Svi smo ovde zbog Vojvodine. Igramo za ovaj grad. Verujte mi. Meni najmanje ovo treba u životu", rekao je Miroslav Tanjga.
Trener je objasnio kako je preuzeo klub u trenucima kada su smenjena tri trenera i kako je njegova motivacija da pomogne ekipi. Kritikovao je frustracije pojedinih navijača:
"Ljudi se hrane tuđom nesrećom. Od ovog kluba živi 150 zaposlenih. Ponižavati i vređati nekoga zbog svega što klub postiže to nije fer. Treći smo u ligi, u polufinalu smo Kupa, a cilj nam je Evropa. Šta još treba da uradimo?"
Tanjga je čestitao Trajalu na borbenoj igri i priznao da njegova ekipa nije bila u najboljoj formi.
"Van forme smo, nismo iskoristili šanse, penal u 96. minutu nije prošao i pored toga, prošli smo dalje. Nadam se da je ovo kraj naše loše serije."
Ponovo se obratio navijačima:
"Neki više dođu da navijaju protiv nas nego za nas. Igrači to osećaju. Treći smo, imamo dobar rezultat, ali nemamo svu podršku koju zaslužujemo. Nadam se da će se to promeniti, zaslužili smo to na terenu", rekao je Tanjga.
Vojvodina sada čeka susret sa Partizanom, uz želju da pritisak sa tribina ne utiče na igru ekipe.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
19.05.2025 15: 59
Trener Vojvodine veruje da će u sredu (18.00, TV Arena 1 Premium) protiv Crvene zvezde osvojiti Kup Srbije.
21.05.2024 22: 54
Miroslav Tanjga je u ime FS Srbije uručio trofej Kupa Srbije kapitenu Crvene zvezde Aleksandru Dragoviću.
16.07.2026 22: 50
Fudbaleri Vojvodine poraženi su ubedljivim rezultatom 3:0 od Ferencvaroša u okviru prvog kola kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope. Posle poraza u Novom Sadu sa 2:1, ekipa Miroslava Tanjge nije uspela da nadoknadi zaostatak u Mađarskoj, a u velikoj meri ju je omeo crveni karton Kornela Suča u devetom minutu duela.
16.07.2026 11: 07
Crveno-beli večeras (20.15 Tv Arena Premium 1) gostuje Ferencvarošu u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope
YouTube
pre 11min
YouTube
pre 18min
YouTube
pre 29min
pre 5 minuta 22: 56
Vikingur je pobedio Ber Ševu 2:1 (0:0) u prvom meču drugog kola kvaliifkacija za UEFA Ligu šampiona.
pre 9 minuta 22: 52
sjajna uvertira za ono što tek sledi.
pre 37 minuta 22: 24
Švajcarski šampion remizirao sa Zagrepčanima 1:1, Austrijanci ubedljivi protiv škotskog vicešampiona.
pre 37 minuta 22: 24
Španski pilot priredio je nesvakidašnju šalu argentinskim navijačima tokom leta posle finala Mundijala.
Ostavite komentar