pre 14 minuta 21: 09
Monako jači od krize: Klub iz Kneževine posle drame pobedio Olimpijakos, Milutinov promašio šut za trijumf
Domaćini košem Metju Strazela četiri sekunde pre kraja došli do važnog trijumfa.
MN Press
Partizan je posle izuzetno turbulentne nedelje, tokom koje se ozbiljno dovodilo u pitanje mesto trenera Nenada Stojakovića, uspeo da odgovori na terenu i upiše ubedljivu pobedu u Surdulici protiv Radnika – 2:3.
Crno-beli su loše otvorili meč i već u šestom minutu primili gol, kada je Abubakar posle kornera doveo domaće u vođstvo.
MN Press

Radnik je u uvodnim minutima imao inicijativu i niz prilika, ali je Partizan brzo uspeo da se vrati u meč. Samo dva minuta kasnije Demba Sek je probio po levoj strani, pokušao da uposli saigrača, a Hajdarević je nespretno poslao loptu u sopstvenu mrežu za 1:1.
Ključni trenutak prvog poluvremena dogodio se u 23. minutu, kada je Sek ostao sam na levoj strani, pokušao centaršut, ali je lopta nezgodno odskočila i završila iza leđa golmana Ranđelovića za preokret i vođstvo Partizana od 2:1.
Do kraja poluvremena gosti su preuzeli kontrolu, a tačku na sjajnu partiju u prvom delu igre stavio je ponovo Sek. U 39. minutu, posle odličnog dodavanja Andreja Kostića, krenuo je u kontru i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio donji levi ugao za 3:1.
Do kraja poluvremena Partizan je rutinski sačuvao prednost, uz nekoliko dobrih intervencija golmana Miloševića i čvrstu igru u odbrani. Iako je Radnik imao veći broj kornera i pokušavao da se vrati u meč, crno-beli nisu dozvolili ozbiljniju pretnju.
Nadu domaćima u prvom minutu nadoknade vratio je Matija Gašić. Fantastično je šutirao igrač Radnika sa ivice šesnaesterca i pogodio je gornji levi ugao gola Partizana - 2:3. Ipak, to je bilo sve od domaćih. Vremena za preokret više nije bilo.
Junak susreta bio je Demba Sek, koji je postigao dva gola i učestvovao u akciji kod prvog pogotka, potvrdivši odličnu formu. Inače na ovom meču za Partizan je debitovao i Stefan Mitrović, dok je u igri od prvog do poslednjeg minuta bio Saša Zdjelar.
Ovom pobedom Partizan je osvojio prva tri boda u prolećnom delu sezone i barem na kratko preuzeo prvo mesto na tabeli, ispred Crvene zvezde, koja tek treba da odigra svoj meč protiv Novog Pazara.
Stadion: EFBET
Sudija: Marko Ivković. Strelci: Abubakar 6, Gašić 90+1 - Hajdarević 8 ag, Sek 24, 39
Radnik: Ranđelović, Hajdarević /83.Rašković/ , Popović, Stojanović /46.Košaji/, Tremule, L. Stojanović, Pejović /58. Novaković/, Abubakar,Markočević /46. Filipović/, Gašić, Jovanović /46. Kuarši/.
Partizan: M.Milošević, Milić /65. Stojković/, Simić, Mitrović /74. Đurđević/, Petrović, Zdjelar, Dragojević, Sek, Ugrešić /61. Janković/, B. Kostić /73. Natho/, A. Kostić /60. Polter/.
Mozzart Bet Superliga Srbije, 22. kolo
SUBOTA
Javor - TSC 0:0
Radnik - Partizan 2:3 (1:3)
/Abubakar 5, Gašić 90+1 - Hajdarević 8 ag, Sek 24,38/
Crvena zvezda - Novi Pazar 16.00 (A1P)
NEDELJA
Radnički (N) - Radnički 1923 13.00 (A5P)
IMT - Napredak 14.00 (AS5)
Spartak - Železničar 15.00 (A5P)
Vojvodina - Mladost (L) 15.30 (A4P)
PONEDELJAK
OFK Beograd - Čukarički 13.00 (A1P)
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
24.02.2024 15: 47
Fudbaleri Partizana su imali vođstvo 2:0, ali su igrači Radnika uspeli da smanje tu prednost i gosti iz Humske su do kraja strahovali za bodove, ali su ipak uspeli da pobede i povećaju prednost nad Crvenom zvezdom na "plus četiri" - 2:1 (0.0).
24.02.2024 14: 59
Zalihu od boda prednosti nad Crvenom zvezdom iz jesenjeg dela polusezone Mozzart Bet Superlige fudbaleri Partizana sačuvali su u prethodna dva kola prolećnog dela takmičenja, a ove subote imaju priliku da je "podebljaju" na plus četiri.
17.09.2023 21: 49
Klub iz Humske drugi put zaredom iz minusa do trijumfa u fudbalskom prvenstvu Srbije.
17.09.2023 18: 56
Fudbaleri Partizana u meču 7. kola Mozzart Bet Superlige Srbije dočekuju "tvrdu" ekipu Radnika, a dešavanja na meču u Humskoj 1 možete uživo pratiti na TV i sajtu Arena Sport.
pre 34 minuta 20: 50
Francuzi slavili u Hrvatskoj 2:1, Šahtjor ubedljiv u Lehu, a Rajo Valjekano u Turskoj u prvim mečevima osmine finala UEFA Lige konferencije.
pre 40 minuta 20: 44
Aston Vila je u derbiju osmine finala pobedila u Francuskoj 1:0 (0:0) i stekla prednost pred revanš u UEFA Ligi Evrope.
pre 1 sat 20: 18
Fudbaleri Radničkog iz Niša u okviru 27. kola Superliga Srbije dočekuju ekipu Spartaka iz Subotice, a meč će biti odigran na "Čairu". Niški tim u prolećnom delu sezone beleži odlične rezultate na domaćem terenu i želi da nastavi pozitivan niz pred svojim navijačima.
pre 1 sat 20: 03
Bivši as Katalonaca i trener stao je iza kandidature Ektora Fonta optužujući i dalje bivšeg predsednika da ne govori istinu oko Mesija.
Ostavite komentar